• Mayıs 7, 2019
  • No Comment
  • 46

Hünerler At Üstünde Sergilenecek !

Türklerin Karadeniz’e ilk giriş kapısı olan Perşembe Yaylasında 1105 yılında Trabzon Rum Devletine karşı savaşırken şehit düşen Danişment Gazi ve…

 Hünerler At Üstünde Sergilenecek !

Türklerin Karadeniz’e ilk giriş kapısı olan Perşembe Yaylasında 1105 yılında Trabzon Rum Devletine karşı savaşırken şehit düşen Danişment Gazi ve komutanı Emir Kümbet ile altı bin şehit Aybastı Perşembe Yaylasında anılacak.

13 Haziran 2019 Perşembe günü saat 11.00’da yapılacak anma etkinliklerine Ordu’nun 19 ilçesi ve çevre illerden binlerce gencin katılması beklenen program 1500 rakımlı Perşembe Yaylasının Danişmentli Beyliği Şehitliğinin olduğu yerde yapılacak.

Gerçekleştirilecek proje Aybastı Perşembe Yaylası içinde çok büyük öneme sahip olduğuna vurgu yapan Mustafa Genç, bu projeyle birlikte aynı zamanda Ordu’muzun doğal güzelliği olan Perşembe yaylamızın ulusal anlamda da tanıtımına katkı sağlamış olacağız. Ordumuza kazandırılan bu programımız gençlerimiz için Perşembe yaylamız için hayırlı olsun. Projemize destek veren başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Bakanlığımız yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Ordu Hayat

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir