Mayıs 31, 2023

İlk İki Hafta Üç Maça Ev Sahipliği Yaptı !

Yıllardır Millet Bahçesi yapılacağı konuşulan Ordu 19 Eylül Stadyumu, 2021-2022 sezonunun henüz ilk iki haftasında üç karşılaşmaya ev sahipliği yaptı.

Ordu’nun spor konusunda mabedi olan ve 1967 sezonunda 2019 yılına kadar Orduspor’a ev sahipliği yapan Ordu 19 Eylül Stadyumu, son yıllarda yıkılmak için bekliyor. Özellikle 2017 yılında temeli atılan Yeni Ordu Stadyumu’nun ardından her dönemin yıkmaya çalıştığı Ordu 19 Eylül Stadyumu yine yeşil zeminini takımlara açmaya devam ediyor.

Dört senedir tamamlanmayan ve 210 Milyon Lira maliyeti geçen Yeni Ordu Stadyumu’nun yeni sezona da yetiştirilememesinin ardından Ordu takımları Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda rakiplerini konuk etti. Sezonun ilk haftasında ligin yeni ekibi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Büyükçekmece Tepecikspor’u konuk etti.

Sezonun ikinci haftasında ise ilk olarak Cumartesi günü 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda 68 Aksaray Belediyespor ile karşılaştı. Maçlarını Fatsa İlçe Stadyumu’nda oynayan ancak tadilattan dolayı Ordu 19 Eylül Stadyumu’nu seçen Fatsa Belediyespor, Pazar günü ise Batman Petrolspor ile karşılaştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!