İlk Profesyonel Maçında Nakavtlı Galibiyet !

Ordulu Milli Boksör olan ve aynı zamanda Ordu 1.Amatör Lig takımı Kotyora Futbol Kulübü’nün üyesi ve lisanslı futbolcusu olan İskender Can Varlık, kariyerindeki ilk orta sıklet profesyonel maçında Türkmenistanlı rakibi Mahmud Begliyev’i nakavt etti.

Boks ve futbolculuk kariyerini amatör olarak sürdüren Ordulu sporcu İskender Can Varlık, profesyonel boks hayatına bomba gibi birdi. Amatör branşlarda Ordu’ya sayısız madalya getiren Varlık, Kadıköy Profesyonel Boks Spor Kulübü’nün organize ettiği profesyonel boks gecesinde ringe çıktı.

İstanbul’da yapılan ve büyük ilgi gösterilen profesyonel boks gecesinde ilk maçında 72 kg’da ringe çıkan İskender Can Varlık, Türkmenistanlı rakibi Mahmud Begliyev’i karşısına aldı. Henüz ilk profesyonel maçı olmasına rağmen oldukça sakin görülen Varlık, rakibini henüz ilk sette tek yumrukla nakavt etmeyi başardı.

Profesyonel kariyerinde ilk maçında göz dolduran milli boksör organizatörler tarafından tarafından takdirle karşılandı. İskender Can Varlık nakatvlı galibiyetin ardından yaptığı açıklamada kendisine sponsor olan Çamlık Market ailesine ve Rıfat Poyraz’a teşekkür ederken, Ordu’yu ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini, bu yolda Belediye Başkanları ve Ordulu iş adamlarından destek beklediğini söyledi.

27 yaşındaki İskender Can Varlık ikinci profesyonel maçında ise 27 Ekim’de Ukrayna’da ringe çıkacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!