• Mayıs 29, 2023
  • No Comment
  • 74

İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi’nde Şampiyon Belli Oldu !

İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi’nde Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü ile İstanbul Sessizler Spor Kulübü arasında Afyonkarahisar’daki oynana final maçında…

 İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi’nde Şampiyon Belli Oldu !

İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi’nde Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü ile İstanbul Sessizler Spor Kulübü arasında Afyonkarahisar’daki oynana final maçında kazanan Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü şampiyon oldu.

2022-2023 sezonunda büyük mücadeleye sahne olan İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi’nde şampiyon belli oldu. Son sekize kalan Avcılar İESK, Gölcük İEEKGSK, İstanbul Sessizler SK, Kırşehir İESK, Manisa SSK , Ortahisar BLD İESK, Sefaköy İESK ve Torbalı İESK takımları arasında oynan Play-Off maçının ardından Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü ile İstanbul Sessizler Spor Kulübü finale kaldı.

Final maçının ilk yarısı golsüz tamamlanırken, normal süre de 3-3 sona erdi. Uzatma bölümlerinde 4 gol bulan Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü, İstanbul Sessizler Spor Kulübü’nü 7-4 yendi ve şampiyon oldu. Final maçını Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, TİESF Başkanı Kerim Vural, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ve Kurul üyesi Musa Çiçek ile Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ve çok sayıda sporsever izledi. Maçın ardından kupa ve madalya töreni düzenlendi.

Sezona ismi verilen Cemil Can’ın Hataylı depremzede ailesi de Afyonkarahisar’daki final maçının onur konuğu oldu. Cemil Can’a TİESF tarafından plaket takdim edildi. Anne Adeviye Can, sezona Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da vefat eden oğlunun ismi verildiği için çok mutlu olduklarını ve onur duyduklarını söyledi. Cemil Can’ın kardeşi Mehmet Fatih Can da Hatay Büyükşehir Belediye İşitme Engelliler Kulübü Başkanı olan ağabeyinin sezona ismi verilmesinden dolayı TİESF Başkanı Kerim Vural’a teşekkür etti.

SAMET KARADAĞ

Related post

Türkiye Kadın Milli Takımı, Dünya Futbol Şampiyası’nda Finalde

Türkiye Kadın Milli Takımı, Dünya Futbol Şampiyası’nda Finalde

2023 yılında dördüncüsü düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Futbol Şampiyonası’na katılan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı, rakiplerini tek tek geçerek…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir