İşte Orduspor’un Kayyım Geliri
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da, Ertelemeli Genel Kurul’da yapılan açıklamada Ordu 2.Amatör Lig’de şampiyonluk süresince kayyım heyeti dönemi…
![İşte Orduspor’un Kayyım Geliri](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/hamdi-isik-1.png)
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da, Ertelemeli Genel Kurul’da yapılan açıklamada Ordu 2.Amatör Lig’de şampiyonluk süresince kayyım heyeti dönemi boyunca kulübe sadece 20.500 TL gelir geldiği açıklandı.
2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edeceği sezon öncesinde kayyım heyetinin görev süresinin sona ermesi sebebiyle Ertelemeli Genel Kurul kararı alan Orduspor’da yeni başkan Hamdi Işık oldu. 2022 yılının Mayıs ayınca kayyım başkanı olan Hamdi Işık, Orduspor’un yıllar sonra yeni kulüp başkanı oldu.
Orduspor’da 2019 yılında kayyım atayan mahkeme ilk olarak Mahir Akdere, Adem Akça ve Erdem Eker’in görevlendirmişti. Üç sezon boyunca bu üç isimle kayyım heyeti ile sahalara çıkamayan Orduspor’da geçen sezon ise Hamdi Işık başkanlığında Şahap Şahin ve İzzet Ferit Şahin kayyum heyeti görevlendirilmişti. Ordu 2.Amatör Lig’de şampiyonluk yaşayan Orduspor, yeni sezon öncesinde Ertelemeli Genel Kurul’da ise başkanını seçti.
Ertelemeli Genel Kurul’da açıklanan gelir ve gider tablosunun okunması, müzakere edilmesi ve oylanması anında ise Ordu 2.Amatör Lig’de mücadele ettiği sürede Orduspor’un kayyım heyeti boyunca sadece 20.500 TL para kazandığı ortaya çıktı. Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli olan bu meblağın Orduspor Kulübü adına Vakıflar Bankası hesabında yer aldığı açıklandı.
SAMET KARADAĞ