• Ocak 29, 2020
  • No Comment
  • 71

Judo Şampiyonası Ordu’da Yapılacak !

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Ordulu Federasyon Başkanı Sezer Huysuz’dan Ordu’ya müjdeli haber geldi. Gençler Erkekler…

 Judo Şampiyonası Ordu’da Yapılacak !

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Ordulu Federasyon Başkanı Sezer Huysuz’dan Ordu’ya müjdeli haber geldi. Gençler Erkekler ve Kadınlar Türkiye Judo Şampiyonası 17-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak.

Türkiye Judo Federasyonu 2020 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Erkekler ve Kadınlar Türkiye Judo Şampiyonası’nın Ordu’da yapılması kesinleşti.

“Bin sporcu katılacak”

Ordu’da önemli organizasyonların yapıldığını belirten Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Ordulu Hemşerimiz Türkiye Judo Federasyonu’nun kıymetli başkanı kardeşim Sezer Huysuz ve federasyon yönetim kurulu üyelerinin desteği ile 2020 Gençler Türkiye Şampiyonası İlimizde yapılacak. İnşallah birlikte Judo camiasına ve Ordumuza güzel bir şampiyona izletmek istiyoruz. Federasyon Başkanımızın desteği ile İlimizde judo branşının faaliyette olan ilçe sayısı bir iken beş ilçeye çıkardık. Judo lisanslı sporcu sayısını 1600’e çıkardık. 17-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda yapılacak Gençler Erkekler ve Kadınlar Türkiye Judo Şampiyonasına 70 ilden bin sporcu, hakem, idareci ve antrenör olmak üzere toplam 1.300 kişi katılacak.” dedi.

“Desteğimiz sürecek”

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ise; “ Memleketim Ordu’da Türkiye Şampiyonası düzenlemekten dolayı çok mutluyum. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile Ordu ilimizde Judonun gelişmesi için İl Müdürlüğümüzle, Büyükşehir Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak çalışmalar yapıyoruz. Bundan sonrada Ordumuzun sporuna destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en iyi Judocuları arasında yer alan Olimpiyat Oyunlarında madalya umutlarımızdan olan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Sporcusu Kayra Sait’in de Judo Şampiyonasının açılış seremonisine katılmak İçin Ordu’ya geleceği belirtildi.

Ordu Hayat

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir