Nisan 2, 2023

Orduspor’da sezon başında Teknik Direktör Mahmut Nambaş’ın takıma kazandırdığı ve yıllar altyapısından yetiştiği Orduspor formasını tekrar giyen Evren Dönmez, futbolu bıraktığını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon Kayseri Şekerspor’da antrenörlük yapan ancak sezon başında Mahmut Nambaş’ın teklifi sonrasında yeniden futbola dönen 38 yaşındaki Evren Dönmez, futbolu bıraktı. Bu sezon Orduspor’da kaptanlık ve takıma ağabeylik yapan Evren Dönmez, Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu yaşarken takım ile Bölgesel Amatör Lig’e yükselmeyi başaramadı.

İlerleyen yaşına rağmen gösterdiği performans ile alkış alan Evren Dönmez, sezon başında yaptığı açıklamada Orduspor olmasaydı futbola geri dönmeyeceğini, sezon sonunda da veda etmek istediğini belirtmişti. Dönmez, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise futbola veda etti.

“Acısıyla tatlısıyla bir sezonu geride bıraktık. 27 senelik hasbel kader peşinden koştuğum, uğruna bir çok şeyden fedakarlık yaptığım futbolu, başladığım yerde bırakmanın onurunu gururunu yaşıyorum. Bu zaman zarfında kalbini kırdığım futbolcu kardeşlerim, hocalarım varsa haklarını helal etsin, benim varsa sonuna kadar helal olsun. Bu sezon son kez aynı formayı terlettiğim Orduspor’un, Ordu’nun çocuklarına çok teşekkür ediyorum. Sizler bu şehrin gerçek efsanesisiniz. 8 aydır tek bir menfaat beklemeden yeri geldi malzemenizi yıkadınız, yeri geldi aç aç antrenmana geldiniz ama bir kere olsun bu takım kapansın ya da yok olsun demediniz. Hepinizin alnından öpüyorum. 38 yasında bir insanın kahrını çekmek zordur. Ama bana kattığınız her şey için sonsuz teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!