• Mayıs 16, 2019
  • No Comment
  • 56

Karadeniz Altınla Döndü !

Ordu Üniversitesi personeli Adem Karadeniz, Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’ndan altın madalya ile döndü. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından…

 Karadeniz Altınla Döndü !

Ordu Üniversitesi personeli Adem Karadeniz, Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’ndan altın madalya ile döndü.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ve bu yıl Samsun’da gerçekleştirilen Şampiyona’da uzun atlama, gülle atma ve koşu dalında 32 ilden 300 sporcu yarıştı. ODÜ Diş Hekimliği Fakültesinde görev yapan ve aynı zamanda Orduspor Görme Engelliler sporcusu olan Adem Karadeniz Görme Engelliler B3 (az gören) kategorisinde geçen yıl elde ettiği ikinciliğin ardından bu yıl Türkiye şampiyonu oldu.

Elde edilen başarı sonrası Rektör Yarılgaç Adem Karadeniz’i makamında kabul eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Yaşamın temel motivasyon kaynaklarından olan spor alanında kendini geliştiren ve başarılar elde eden böylelikle engellerin başarıya ulaşma noktasında bir kısıtlama teşkil etmediğini ortaya koyan Adem gibi kardeşlerimizin elde ettikleri şampiyonluklar, kurumsal ölçekte bizleri gururlandırmakta ve mutlu etmektedir. Bu vesileyle Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya ile birinci olan personelimiz Adem Karadeniz’i en içten dileklerimle kutlar, başarılarının daim olmasını temenni ederim.” dedi.

Ordu Hayat

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir