Karadeniz Kulüpler Birliği İçin Harekete Geçildi !

2021-2022 sezonu öncesinde Trabzonspor, Çaykur Rizespor ve Giresunspor öncülüğü ve tüm Karadeniz takımlarının katılımıyla 18 takımdan oluşacak Karadeniz Kulüpler Birliği’nin kurulmasını planlıyor.

Bu sezon Süper Lig’de mücadele eden Karadeniz takımlarından Trabzonspor, Çaykur Rizespor ve Giresunspor’dan sezon öncesinde önemli bir atak geldi. Üç takımın önderliği ve 18 takımın katılımı neticesinde Karadeniz Kulüpler Birliği konusunda somut adımlar atılmaya hazırlanıyor. Karadeniz Kulüpler Birliği’nin kurulması ile Karadeniz takımları için yepyeni bir sürece geçileceği belirtildi.

Kurulması planlanan Karadeniz Kulüpler Birliği ile Süper Lig’deki Karadeniz takımlarının alt liglerdeki takımlara oyuncu kiralaması, alttaki kulüplerin ise üsttekilere oyuncu yetiştirmesi hedefleniyor. Karadeniz futbolunun kalkınması için büyük bir öneme sahip olan bu oluşumun yakın zamanda netleşmesi bekleniyor.

Karadeniz’de bulunan profesyonel takımların sayısı şöyle: Trabzon 6, Rize 2, Zonguldak 1, Karabük 1, Bolu 1, Ordu 1, Giresun 1, Samsun 1, Tokat 1, Gümüşhane 1, Çorum 1, Bayburt 1.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!