Kardeşliğin Ortak Dili Raftingi Ordu’da !

Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı Ordu İlindeki temaslarına başlayarak Rafting sporunu Ordu’ya kazandırmaya çalışıyor.

Ordu’da Rafting sporu için çalışmalara başladı. Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı Ordu’ya gelerek incelemelerde bulundu.

Başkan Fikret Yardımcı Ordu ziyaretinde önce Vali daha sonra Belediye Başkanı ve son olarak İl Spor Müdürlüğüne bir dizi ziyaretlerde bulunduktan sonra ayağının tozu ile Melet ırmağına keşfe çıktı.

“Sporda! Kardeşliğin Ortak Dili Raftingi Ordu’da” sloganı ile nehir ve parkur incelemesi için Ordu’ya gelen Yardımcı ve ekibi yapılan incelemeler sonrasında parkur konusunda bir dizi fikirler edindi.

Ordu şehir merkezinin doğusundan Karadeniz’e dökülen Melet Irmağında su debisi, nehir yatağı, parkur keşfi ve yapılacak olası bir etkinlik için uygun şartlar değerlendirildi. Heyet; 160 km uzunluğu ile Ordu’nun en büyük ve en uzun nehri Melet’te yapılan incelemelerin ardından peşi sıra Dolaman, Civil Deresi, Turnasuyu çayı ve Apdal Deresi keşifleri yapılacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!