Kayra Sait Altın Madalya’ya Göz Dikti !

Çekya’nın Başkenti Prag’ta başlayacak olan Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası’nda 78 kg’da Milli Takımı forması giyecek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusu Kayra Sait, altın madalya alarak Türkiye’ye dönmek istediğini belirtti.

2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunlarına puan ve kota hakkı taşıyacak Büyükler Avrupa Judo Şampiyonası’nda milli takım kadrosunda yer alan Kayra Sayit’in hedefi başarılarına bir yenisini daha eklemek. Son olarak Ekim ayında Macaristan’da yapılan Uluslararası turnuvada altın madalya almayı başaran Kayra Sait, aynı performansı Çekya’da da sürdürmenin hesaplarını yapıyor.

Çekya’nın başkentindeki müsabakalar 19-21 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Türkiye’yi bu organizasyonda 3 kadın, 8 erkek sporcudan oluşan Olimpik Milli Takım kadrosu temsil edecek. 42 ülkeden 158’i kadın, 230’u erkek toplam 388 judocu müsabakalarda kürsü için karşılaşacak.

Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda ay-yıldızlı judogileri giyecek isimler şöyle:

Kadınlar: 48 kg’da Gül Kader Şentürk, 52 kg’da İrem Korkmaz, +78 kg’da Kayra Sayit.

Erkekler: 60 kg’da Salih Yıldız ve Mihraç Akkuş, 73 kg’da Bilal Çiloğlu, 81 kg’da Vedat Albayrak ve Muhammed Mustafa Koç, 90 kg’da Mihael Zgank, 100 kg’da Mert Şişmanlar, +100 Cemal Erdoğan.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!