Kayra Sait ve Minel Akdeniz Macaristan Yolcusu !

Judo’da başarılı sonuçlar alarak Türkiye ve Ordu’ya madalyalar getiren Ordu Büyükşehir Belediye sporcusu Kayra Sait ve Ordulu Minel Akdeniz Macaristan’da Budapeşte Grand Slam müsabakalarına katılacak.

Kovid-19 pandemi nedeniyle 8 ay ara verilen uluslararası müsabaka takvimi 23 -25 Ekim tarihlerinde Budapeşte Grand Slam ile tatami heyecanı yeniden başlıyor. Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) tarafından Kovid-19 pandemi salgını nedeniyle judoya verilen 8 aylık aranın ardından tatami heyecanı 23-25 Ekim tarihlerinde Budapeşte Grand Slam müsabakalarıyla yeniden başlayacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusu olan ve geçmişte birçok madalya alan Kayra Sait ve Ordulu gelecek vaadeden Judocu Minel Akdeniz, Milli Takım kafilesi ile Macaristan’da madalya için ter dökecek. 63 kg’da tatamiye çıkacak olan Minel Akdeniz 24 Ekim Cumartesi günü, +78 kg’da tatamiye çıkacak olan Kayra Sait ise 25 Ekim Pazar günü rakiplerini yenmek için mücadele edecek.

2021 yılına ertelenen Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan kazandıran müsabakaların (pandemi sürecinin ardından) ilki olması nedeniyle büyük önem taşıyan organizasyonda 74 ülkeden 190’ı kadın ve 309’ü erkek olmak üzere 499 judocu ön kayıt yaptırdı. Türkiye’den ise 15 judocu mücadele edecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!