”Kazanmayı Alışkanlık Haline Getirmemiz Lazım”

Misli.com 3.Lig’de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp basınla paylaştığı bildiride takımın galibiyet hasretine son verdiği için mutlu olduklarını söyledi.

7 haftalık galibiyet hasretine yeni teknik direktör Bora Marangoz ile lider 1954 Kelkit Belediyespor’u yenerek son veren 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, moraller düzeldi. Kulübün Basın Sözcüsü Olgun Alp, hem 1954 Kelkit Belediyespor hem de takımın genel durumu hakkında bilgi verdi.

1954 Kelkit Belediyespor’u yendikleri için mutlu olduklarını dile getiren Olgun Alp: ”52 Orduspor Futbol Kulübü olarak Sinan Bayraktar’ın istifasının ardından Yönetim Kurulu olarak takımımızın başına Teknik Direktör Bora Marangoz’u getirmiştik. Misli.com 3. Lig 4. Gruptaki 14. haftada (geçtiğimiz cumartesi günü) kendi sahamızda oynadığımız grup lideri 1954 Kelkit Belediyespor’u 3-0 gibi net bir skorla yenerek yedi haftalık galibiyet hasretimize de bir son vermiş olduk. Aldığımız bu galibiyetle puanımızı 19’a çıkarıp puan cetvelinde 5. sırada yerimizi aldık. Hedefimizden uzaklaşmamak için bu maçı kazanmak zorundaydık ve başardık. Mutluyuz. Başta yeni Teknik Heyetimizi ve tüm futbolcularımızı aldıkları bu galibiyetten ötürü kutluyoruz. Artık, kazanmayı alışkanlık haline getirmek için de takım olarak var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tedavileri devam eden Gökhan Özer, Batuhan Bahtiyar ve Erce Güngör dışında eksiğimiz yok.” dedi.

Olgun Alp takımın bu haftada liderliğe yükselen 68 Aksaray Belediyespor maçı hazırlıklarına ara vermeden başladığını belirtirken: ”68 Aksaray Belediye Spor müsabakası öncesi, yaptığımız Covid-19 test sonuçlarımız negatif olarak gelmiştir. 52 Orduspor Futbol Kulübü Kafilemiz 23 Aralık Çarşamba günü saat 13.00’te deplasmanda oynayacağımız 68 Aksaray Belediyespor müsabakası için bugün tesislerimizden Aksaray’a hareket etti. Tekrar bir ivme kazanmak ve yukarıdaki rakiplerimizle aramızdaki puan farkını kapatmak için grubumuzda şuan lider olan 68 Aksaray Belediyespor’u da yenerek çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Hedefimiz ikisi deplasmanda, biri içeride oynayacağımız kalan üç maçı da kazanıp, devreyi 28 puanla kapatmak. Şampiyonluk hedefimizden uzaklaşmak istemiyoruz. Sezon başından beri belirttiğimiz gibi biz yönetim olarak bu takıma güveniyor ve başarılı olacaklarına inanıyoruz. Tüm 52 Orduspor FK taraftarlarımızın da takımlarına güvenip, desteklemelerini bekliyoruz. Zaman birlik ve beraberlik zamanı.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!