Mart 26, 2023

Kendileri Küçük, Yürekleri Büyük !

2-8 Kasım Lösemi Haftası kapsamında Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Ordu Şubesi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla bazı müsabakaların seremonilerine takımlar maske ile çıktı.

Lösemi için maskeli farkındalık

Ünye Gençlerbirliği-Gülyalı Turnasuyuspor ve Altınordu Belediyespor-Yeni Orduspor altyapı müsabakalarında oyuncular, teknik ekip, hakemler ve saha komiserleri sahaya maske ile çıkarak farkındalık yarattılar.

“Amacımız farkındalık yaratmaktı”

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Metin Kul, lösemi haftası sebebiyle böyle bir farkındalık düşündüklerini söyleyerek,”TFSKD Ordu Şubesi olarak, birçok gencimizin hayatını kaybettiği lösemi hastalığına dikkat çekmek istedik. Bu doğrultuda 9 Kasım Cumartesi günü Spor Toto Karşıyaka Spor Tesisleri’nde oynanan Ünye Gençlerbirliği-Gülyalı Turnasuyuspor ve Altınordu Belediyespor-Yeni Orduspor altyapı maçlarının seremonisine oyuncularımızın ve teknik ekiplerin maske ile çıkmasını istedik. Onlar da bizi kırmadı ve güzel bir farkındalık oluştu. Bu doğrultuda Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç, Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, Altınordu Belediyespor altyapı antrenörü Ali Şahin, Yeni Orduspor altyapı hocası Adem Mağden, Gülyalı Turnasuyusor hocası Bayram Koçak, Ünye Gençlerbirliği hocası Osman Çakın, Saha Komiseri Hakan Karakullukçu, Osman Kahveci, hakemlerimiz ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Müsabakalar öncesinde oyuncuların seremoniye lösemiye farkındalık maskeyle çıkmasını karşılaşmayı izleyenler de ayakta alkışladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!