”Kendilerine Oy Verecek Kulüpleri Listeye Aldılar”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Seçimleri sonrasında Başkanlığa Metin Kır seçilirken, seçim öncesinde ise yapılanların yankıları sürüyor.

2020 yılında yapılması beklenen ancak neredeyse tam bir yıl sonra yapılan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimli genel kurulun geride kalmasına rağmen yankılar ise sürüyor. Seçim öncesinde Güzelyalı Spor Kulübü kurucusu olan Ahmet Serdar’ın, kendilerinin üye yapılmadığı ancak daha sonra birçok kulübün üye yapıldığını iddia etti.

Mustafa Kılıç’ın görevi bırakmasının ardından seçim öncesinde oy birliği ile göreve getirilen Metin Kır’ın çifte standart uyguladığını belirten Ahmet Serdar, yeni sezonda üye olmak isteyen kulüpleri ayırarak kendilerine oy vermeyecek kulüpleri üye yapmadıklarını söyledi.“2021 yılında Ahmet Serdar Güzelyalı Spor Kulübü’nü kurdum. ASKF’ye üyelik başvurusunda bulundum. Ancak 30 günde cevap vermeleri gerekirken, süreyi aştılar. 25 Nisan’da üyelik için başvuru yapmama rağmen ASKF seçimlerinde oy kullanacaklar listesinde kulübüm yer almıyor. Ancak kendilerine oy verecek kulüpleri listeye almışlar. 2020 Temmuz ayındaki hazirun listesiyle seçime girileceği söylenmesine karşın kendilerine yakın çok sayıda kulübü listeye eklemişler.” dedi.

Antrenör Sezai Kalafat’ın kurduğu Güzelyalı Spor Kulübü ile Bozukkale Spor Kulübü’nün de ASKF tarafından Zafer Öztürk’e oy vereceği gerekçesiyle hazirun listesine alınmadığını öne süren Serdar, bazı faal spor kulüplerinin de ASKF haziran listesine alınmadığı belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!