Kızlar Sahaya Çıktı !

Bu yıl Ordu’da ikinci kez düzenlenen ve Ordu’da mücadele eden 4 kadın futbol takımının katıldığı U13 Kızlar Futbol Turnuvası başladı.…

 Kızlar Sahaya Çıktı !

Bu yıl Ordu’da ikinci kez düzenlenen ve Ordu’da mücadele eden 4 kadın futbol takımının katıldığı U13 Kızlar Futbol Turnuvası başladı.

Ordu takımları Yenimahalle 52 Spor, Rüsumat-4 Gençlikspor, Fatsa Dumlupınarspor ve Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün yer aldığı U13 Kızlar Futbol Turnuvası’nda 4 takımda kıyasıya mücadeleye başladı.

U13 Kızlar Futbol Turnuvası’nda maçlar başlarken, 4 takımda kıyasıya mücadele ediyor. Karadeniz’de ilk olup Türkiye’de çok az şehirde yapılması başarılan U13 Kızlar Futbol Turnuvası, Ordu’da oynanmaya devam ediyor.

U13 Kızlar Futbol Turnuvası’na ilginin de oldukça yüksek olduğu gözlendi. Sporcuların aileleri başta olmak üzere spor seveler tribünlerdeki yerlerini almaya başladılar. Turnuvayı değerlendiren Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul, yaz aylarını boş geçmemek ve altyapıdaki gençlerin gelişimi açısından güzel bir turnuva olduğunu söyledi.

Yeni Mahalle 52 Spor Antrenörü Özcan Türkmen ise bu tarz turnuvaların sık sık yapılması gerektiğini savunarak, verimli bir turnuva organize ettiklerini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir