- Eylül 16, 2023
- No Comment
- 232
Konya’da Yeniler Sahne Aldı, Çaykur Rizespor 90’da Galibiyeti Kopardı
Trendyol Süper Lig’de 5.hafta açılış maçlarından bir tanesi Tümosan Konyaspor ile Çaykur Rizespor arasında Konya’da oynanırken, Çaykur Rizespor’un yeni transferlerine…
![Konya’da Yeniler Sahne Aldı, Çaykur Rizespor 90’da Galibiyeti Kopardı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/09/Gaich.png)
Trendyol Süper Lig’de 5.hafta açılış maçlarından bir tanesi Tümosan Konyaspor ile Çaykur Rizespor arasında Konya’da oynanırken, Çaykur Rizespor’un yeni transferlerine son yarım saat yettti. 1-2
2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig Milli aradan sonra kaldığı yerden devam ediyor. 5.hafta maçları Cumartesi günü saat 17:00 seansı ile başlarken Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda Tümosan Konyaspor ile Çaykur Rizespor karşı karşıya geldi. Ligde ilk dört haftada beş sıra içerisinde yer alan iki takım arasındaki maçı ise Çaykur Rizespor’un yenileri çözdü.
Güzel hava ve hafta sonu olmasına rağmen gözle görülür tribün boşluklarının olduğu maçta ilk yarım saat golsüz geçti. Ev sahibi Tümosan Konyaspor, maçın 34.dakikasında Uğurcan Yazğılı ile 1-0 öne geçti ve soyunma odasına 1-0 öne girdi. Maçı uzun süre önce götüren Tümosan Konyaspor, Çaykur Rizespor’un yeni transferleri Hojer, Gaich, Shevlvey, Minchev ve Faye’nin oyuna girmesiyle birlikte ise üstünlüğünü koruyamadı.
Çaykur Rizespor maçın normal süresinin bitimine bir dakikada kala Gustavo Sauberck’in penaltı golüyle eşitliği yakalarken, 90+2.dakikada ise Shelvey’in orta sahadan attığı trivela pası sonrasında Gaich’in takipçiliği sonrasında ikinci golü bularak maçı 2-1 kazandı.
SAMET KARADAĞ