• Mart 13, 2020
  • No Comment
  • 41

Koronavirüs Sebebiyle Amatöre Özel Yeni Kararlar !

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs birçok ülkede spor müsabakalarının Nisan ayının sonuna kadar ertelenmesine sebep olurken, Türkiye Futbol Federasyonu…

 Koronavirüs Sebebiyle Amatöre Özel Yeni Kararlar !

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs birçok ülkede spor müsabakalarının Nisan ayının sonuna kadar ertelenmesine sebep olurken, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Ligler için yeni kararları açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye’de spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağını açıklamıştı. Koronavirüs’e önlem olarak alınan bu kararların amatör ligler ve altyaş liglerini etkileyip etkilemediği belirtilmezken, TFF çok geçmeden yeni bir açıklama yaptı.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri ile ilgili toplanan TFF Yönetim Kurulu amatör futbolla ilgili şu kararları aldı.

1-Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2-İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.

3-U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4-U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ileriki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu takdirde kulüplere bilgi verileceği belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir