“Kulübümüz, Ordu’nun En Büyük Spor Kulübü Olacak”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde Yurdum Spor Kulübü projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Ordu ziyareti sonrasında adeta her gün spor anlamında yeni bir atılımın gerçekleştiği Ordu’da, Yurdum Spor Kulübü kuruldu.

Ordu’da yurtlarda kalan öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarının korunması ve geliştirilmesi, spor yapabilmesi, boş zamanlarını değerlendirmesi için Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Yurdum Spor Kulübü’ne ilgi büyük.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye Genelinde Yurtlarda kalan gençlerimizin spor yapabilmeleri, boş vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirmeleri için talimatları olmuştu. Bu kapsamda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde Yurdum Spor Kulübü kuruldu. Basketbol, futbol, voleybol, satranç, masa tenisi, kano, rafting vb. tüm branşlarda gençlerimiz faaliyetlere katılabilecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı olan 6 öğrenci yurdumuzda kalan 5200 öğrencimizin yanı sıra, Özel yurtlarda konaklayan 1315 öğrencimizi de bu kapsama dahil edeceğiz. Toplamda 6500 öğrencimiz kulübümüze üye olup faaliyetlere katılabilecekler. Böylelikle spor geçmişi olan öğrencilerimiz kariyerlerine burada devam edebilecekler. Takım sporlarında seçmeler yaparak takımlar oluşturup liglere katılacağız. Kulübümüz Ordu’nun en büyük spor kulübü olmuş olacak. Katkı gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!