• Haziran 9, 2019
  • No Comment
  • 73

Küme Düşürülme Bilmecesi !

Ordu 1.Amatör Küme’de şampiyon olan ancak Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e çıkamayan Orduspor’un, Makedonyalı oyuncu Jovan Kostovski’ye olan borçlarından dolayı…

 Küme Düşürülme Bilmecesi !

Ordu 1.Amatör Küme’de şampiyon olan ancak Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e çıkamayan Orduspor’un, Makedonyalı oyuncu Jovan Kostovski’ye olan borçlarından dolayı küme düşürüldüğü belirtilmesine karşın henüz Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bu şekilde bir açıklama yapılmaması ‘ceza doğru değil’ yorumlarını beraberinde getirdi.

Bugüne kadar eski futbolcularına olan borçlarından dolayı sürekli puan silme cezasıyla karşı karşıya gelen Orduspor Kulübü’nün puan silme cezası hakkı dolduğu için küme düşürülmesinin gündeme geldiği belirtilirken, bu cezayla ilgili hala resmi açıklama gelmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

TFF açıklama yapmadı

Orduspor´un, eski yabancı futbolcusu Kostovski´ye olan borçlarından dolayı 2.Amatör Küme´ye düşürüldüğü kaydedilmişti. Bu haber Orduspor Kulübü kaynakları tarafından da doğrulanmasına karşın hala TFF’den bir açıklama gelmedi. Bunun üzerine Orduspor taraftarları da cezanın olmadığı üzerinde durmaya başladı.

Kostovski’den öncekiler duruyor!

Söz konusu futbolcu Jovan Kostovski’nin, Mor Beyazlı Kulübe ilk uyarıyı 2015 yılında yapıldığı belirtilirken, Kostovski’den önce David Barral, Agus gibi futbolcuların da uyarı göndermesine karşın hala onların dosyasının işleme koyulmayıp, Kostovski’nin dosyasının gündeme gelmesi üzerine küme düşürmenin gerçeği yansıtmadığı iddia edildi.

Seri şekilde düşmüştü

2012-2013 sezonunda Spor Toto Süper Lig’den düştükten sonra 2 sezon PTT 1. Lig’de, 1’er sezon 2. ve 3.Lig’de mücadele eden Mor Beyazlı Takım, Bölgesel Amatör Lig’den sonra da geçen sezon 1.Amatör Küme’de mücadele etmişti.

Sildikçe silindi…

Orduspor, futbolculara olan borçlarından dolayı şimdiye kadar TFF 2.Lig’de -6 puan, TFF 3.Lig’de -9 puan, Bölgesel Amatör Lig’de -12 puan ve Ordu 1. Amatör Lig’de ise -6 puan silme cezası almıştı.

Söz var, belge yok!

Puan silme sınırına ulaştığı için artık alt lige düşürülme cezası alacak olan Orduspor’a kötü haber FİFA’dan gelmiş, FİFA’nın, Mor Beyazlılara, Jovan Kostovski’den dolayı bir hafta içerisinde bir alt lige düşürme cezası vereceği ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun da bu cezayı uygulayacağı belirtilmişti. Ancak hala resmi açıklama gelmedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Orduspor’un Eski Kalecisine Milli Davet

Orduspor’un Eski Kalecisine Milli Davet

Türkiye Plaj Futbolu Millî Takımı’nda Avrupa Plaj Futbolu A Ligi için 15 kişilik kadro açıklanırken, Milli Takım kadrosunda geçen sezon Orduspor…
UEFA’dan Türk Kulüplerine Cezalar Devam Etti, Orduspor’a Temiz Raporu Çıktı

UEFA’dan Türk Kulüplerine Cezalar Devam Etti, Orduspor’a Temiz Raporu…

Türkiye’de özellikle Anadolu kulüplerin yabancı futbolculara olan borçlarında devreye giren ve kulüplere ceza veren FIFA, Mart ayında Türkiye’de altı takıma ceza…
Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Ordu 1.Amatör Lig’de sezonu Yarı Final etabı ile sonlandıran Orduspor’da Play-Off sürecinde takıma transfer olan İsmail Turhan, Türkiye Plaj Futbolu Millî…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir