• Haziran 9, 2019
  • No Comment
  • 15

Küme Düşürülme Bilmecesi !

Ordu 1.Amatör Küme’de şampiyon olan ancak Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e çıkamayan Orduspor’un, Makedonyalı oyuncu Jovan Kostovski’ye olan borçlarından dolayı…

 Küme Düşürülme Bilmecesi !

Ordu 1.Amatör Küme’de şampiyon olan ancak Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e çıkamayan Orduspor’un, Makedonyalı oyuncu Jovan Kostovski’ye olan borçlarından dolayı küme düşürüldüğü belirtilmesine karşın henüz Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bu şekilde bir açıklama yapılmaması ‘ceza doğru değil’ yorumlarını beraberinde getirdi.

Bugüne kadar eski futbolcularına olan borçlarından dolayı sürekli puan silme cezasıyla karşı karşıya gelen Orduspor Kulübü’nün puan silme cezası hakkı dolduğu için küme düşürülmesinin gündeme geldiği belirtilirken, bu cezayla ilgili hala resmi açıklama gelmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

TFF açıklama yapmadı

Orduspor´un, eski yabancı futbolcusu Kostovski´ye olan borçlarından dolayı 2.Amatör Küme´ye düşürüldüğü kaydedilmişti. Bu haber Orduspor Kulübü kaynakları tarafından da doğrulanmasına karşın hala TFF’den bir açıklama gelmedi. Bunun üzerine Orduspor taraftarları da cezanın olmadığı üzerinde durmaya başladı.

Kostovski’den öncekiler duruyor!

Söz konusu futbolcu Jovan Kostovski’nin, Mor Beyazlı Kulübe ilk uyarıyı 2015 yılında yapıldığı belirtilirken, Kostovski’den önce David Barral, Agus gibi futbolcuların da uyarı göndermesine karşın hala onların dosyasının işleme koyulmayıp, Kostovski’nin dosyasının gündeme gelmesi üzerine küme düşürmenin gerçeği yansıtmadığı iddia edildi.

Seri şekilde düşmüştü

2012-2013 sezonunda Spor Toto Süper Lig’den düştükten sonra 2 sezon PTT 1. Lig’de, 1’er sezon 2. ve 3.Lig’de mücadele eden Mor Beyazlı Takım, Bölgesel Amatör Lig’den sonra da geçen sezon 1.Amatör Küme’de mücadele etmişti.

Sildikçe silindi…

Orduspor, futbolculara olan borçlarından dolayı şimdiye kadar TFF 2.Lig’de -6 puan, TFF 3.Lig’de -9 puan, Bölgesel Amatör Lig’de -12 puan ve Ordu 1. Amatör Lig’de ise -6 puan silme cezası almıştı.

Söz var, belge yok!

Puan silme sınırına ulaştığı için artık alt lige düşürülme cezası alacak olan Orduspor’a kötü haber FİFA’dan gelmiş, FİFA’nın, Mor Beyazlılara, Jovan Kostovski’den dolayı bir hafta içerisinde bir alt lige düşürme cezası vereceği ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun da bu cezayı uygulayacağı belirtilmişti. Ancak hala resmi açıklama gelmedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Ordu Valisi Muammer Erol, Orduspor’u Ziyaret Etti

Ordu Valisi Muammer Erol, Orduspor’u Ziyaret Etti

Ordu Valiliği görevine atanması ile birlikte kendisine yapılan ziyaretlerin ardından iade-i ziyaretlere başlayan Ordu Valisi Muammer Erol, Orduspor’u ziyaret ederek Orduspor…
‘’Efsane Orduspor’u Özlediklerini Belirtiyorlar’’

‘’Efsane Orduspor’u Özlediklerini Belirtiyorlar’’

Orduspor teknik direktörü Emir Altun yeni sezon öncesinde çalışmaları, iptal edilen hazırlık karşılaşmasını ve sezonun ilk haftasında bay geçmelerinin avantajları hakkında…
Orduspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü Maçı Oynanmayacak

Orduspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü Maçı Oynanmayacak

Ordu 1.Amatör Lig’inin iki yeni ekibi Orduspor ile Yeşilordu Futbol Kulübü arasında Cumartesi akşamı oynanması planlanan hazırlık maçı iptal edildi. 8…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir