- Kasım 25, 2023
- No Comment
- 210
Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor Nefes Aldı 2-3
AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, ligin 9.hafta maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısında deplasmanda ti-break setiyle…
![Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor Nefes Aldı 2-3](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/11/akkus-belediyespor.png)
AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, ligin 9.hafta maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısında deplasmanda ti-break setiyle kazanarak mağlubiyet serisine nokta koydu 2-3
Ordu’yu voleybol branşında Süper Lig’de temsil eden tek takım olan ve kulüp tarihinde ilk kez bu sezon yer aldığı AXA Sigorta Efeler Ligi’nde galibiyetle başlayan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor daha sonra oynadığı üst üste yedi maçı kaybetmişti. Ordu ekibi, Hatay deplasmanında oynadığı ligin 9.haftasının ilk maçında ise kazanan taraf oldu.
Rakibi karşısında Hatay’da kazanmaktan başka düşüncesi olmayan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ilk seti 27-25 kaybetti ancak ikinci sette 22-25 kazanarak skoru 1-1 yaptı. Ordu ekibi 23-25 kazanarak skoru 2-1 yapmasına rağmen ev sahibi ekip bir anda aynı skorla dördüncü seti kazanarak maçı karar setine taşıdı. Karar setinde ise Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor 11-15 kazanarak maçı 3-2 kazandı.
Bu sezon üst üste yedi mağlubiyet aldıktan sonra Hatay’da kazanan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor derin bir nefes aldı ve bu sezon ligde ikinci galibiyetini aldı.
SAMET KARADAĞ