“Liglerin Ertelenmesi İyi Olmadı”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in yeni ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde Başkan Yardımcısı Adem Akça yaptığı açıklamada Lig’e hazır olduklarını ancak Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararının konsantrasyonlarını bozamayacaklarını söyledi.

17 Nisan’da başlaması beklenen Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2020-2021 sezonu Mayıs ayının sonuna ertelendi. Ordu’yu 4 takımın temsil edeceği Lig’e 6 yıl aradan sonra dönüş yapmayı bekleyen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde ise karara tepki var.

İlk olarak Ordu’da hazırlıklarına başlayan ve ardından Antalya kampı ile devam eden Mor-Beyazlı ekipte Başkan Yardımcısı Adem Akça: “Takımımız Antalya’da çok güzel bir kamp dönemi geçirdi. Tazelendik güçlendik. Takımın ne olduğunu gördük. Sahada her bölgenin oyuncuları denendi tüm futbolcularımız görüldü. Oynadığımız tüm hazırlık maçlarına Teknik yönetimimiz oldukça önem verdi ve sahada verilenlerden çok memnun kaldılar. Zaten biz bu bilinçle bu takımı oluşturduk. Takımda arkadaşlık birlik beraberlik oldukça güzel. Kamp öncesinde maç yapamadık pandemi yasakları nedeniyle ancak bunu kamp süresince gidermeye gayret ettik.” dedi.

Yeni sezonun başlamamalı hakkında eleştiride bulunan Akça: “Büyük öz verilerle bu takım kuruldu. Bu gelen Mayıs sonuna liglerin sarkıtılması hiçte güzel olmadı. Takım bugün yine bir araya gelecek. Bizler moralimizi bozmayacağız. Ordu için çalışmalara devam edeceğiz. Sanki ligler yarın başlayacakmış gibi. Yani biz her an hazır olacağız. TFF nın bu kararını eleştirmekle beraber konsantrasyonumuzu hiç kaybetmeyeceğiz.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!