”Liglerin İptalı, Tescili ya da Dondurulması Daha İyi”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ünye 1957 Spor’da yapılan açıklamada, 18 Temmuz’da başlayacak olan alt liglerin iptalı, tescili ya da dondurulmasının daha mantıklı olacağı belirtili.

2019-2020 sezonunda Covid-19 virüsü nedeniyle birçok ülkede ligler dururken, bazı ülkeler ligleri tescil etti bazıları ise lideri şampiyon belirledi. Türkiye’de ise Süper Lig ve 1.Lig Haziran ayında, 2.Lig, 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig’in Temmuz ayında başlayacağı belirtildi.

BAL 4.Grup’ta Ordu’yu temsil eden iki takımdan birisi olan Ünye 1957 Spor’da ise yapılan açıklamada liglerin sağlık açısından devam etmesinin uygun olmadığı belirtildi. Kulüpten yapılan açıklamada özellikle Bölgesel Amatör Lig’de sağlık konusunda büyük sıkıntıların ortaya çıkacağı belirtilirken, ”Türkiye’de 152 kulüp ve 3500 futbolcunun mücadele ettiği en çok takım ve futbolcu sayısına sahip olan lig Bölgesel Amatör Lig’dir. Bunlara ek olarak yönetici, personel ve teknik ekiple birlikte sayı 5000 kişiye kadar çıkıyor. Peki Türkiye Futbol Federasyonu’nun burada nasıl bir önlemi olacak ?” ifadeleri kullanıldı.

Belçika, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerde liglerin bitirildiğini hatırlatan Ünye 1957 Spor ”Ünye 1957 Spor olarak TFF’den Türk futbolu ve geleceği emanet ettiğimiz gençlerimiz adına 2019-2020 sezonunun tüm takımlarımız için liglerin iptalı, tescili ya da dondurulmasının gibi kararlar alınması daha mantıklıdır” ifadeleri kullanıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!