• Ocak 10, 2020
  • No Comment
  • 52

Lions’tan Orduspor Görme Engellilere Ziyaret !

Ordu 19 Eylül Lions Kulübü, Orduspor Görme Engeller Derneği’ni ziyaret ederek, görme engellilere beyaz baston ve konuşan saat hediye ettiler.…

 Lions’tan Orduspor Görme Engellilere Ziyaret !

Ordu 19 Eylül Lions Kulübü, Orduspor Görme Engeller Derneği’ni ziyaret ederek, görme engellilere beyaz baston ve konuşan saat hediye ettiler.

Görme engellilerin kendi başına toplum içinde rahat hareket etmelerini sağlayan bağımsızlığını simgeleyen beyaz bastonun önemini anlatmak için 7-14 dünya beyaz baston görme engeller haftasının faaliyetleri etkinlikleri dahilinde Lions Kulübü Orduspor Görme Engeller Derneği’ne ziyarette bulundu.

Karşılıklı sıcak iletişimle geçen buluşmanın ardından Ordu 19 Eylül Lions Kulübü dönem Başkanı Şule Atilla ve üyeleri ‘biz bir bütünüz diyerek’ görme engellilere beyaz baston ve konuşan saat hediye ettiler.

“Engellilik bilincini topluma anlatmalıyız”

‘Farkımızı fark et, araçları kaldırımlara park etme, kaldırımları işgal etme, beyaz bastona yol aç’ cümleleriyle söze başlayan Orduspor Görme Engeller Derneği Başkan Vekili ve Görme Engelli Futbol ve Goalball Antrenörü Yadikar Erkan Çömlek, toplumla engellilerin kucaklaşması için, karşılıklı anlayışın gerektiğini ifade etti. Çömlek; “İnsanların mutlu ve huzur içerisinde yaşayabilmeleri için birbirlerini anlamaları gerekiyor. Çeşitli etkinliklerle toplumla kucaklaşmak ve engellilik bilincini topluma anlatmak lazım.” dedi.

“En büyük engel ilgisizlik ve sevgisizlik”

‘İnsanca yaşamak benimde hakkım diyerek’ konuşmalarına başlayan Orduspor Görme Engelliler Futbol Takımı Kaptanı Özen Kontaş, “bizlere bir sarı şerit bir beyaz baston yeter, yerel yönetimlerden ilgi ve hizmet bekliyoruz. Gelişmekte olan Ordu şehrinin de bütün engellilere hitap eden şekilde, huzur içerisinde yaşayacağı bir şehir olma yolunda bir gün her şeyin tamam olacağına inanıyorum. En büyük engel ilgisizlik ve sevgisizlik.” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir