Mart 26, 2023

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Hilmi Güler’in, sezonun sonunda Orduspor ile ilgili düşündükleri kapsamlı modeli uygulamaya koyacağı ve talimat verdiği öğrenildi.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkan görevine gelen Mehmet Hilmi Güler seçim öncesinde Orduspor ile ilgili sosyal medya ve yerel medyada birçok açıklama yaparken, seçim sonrasında ise henüz bir adım atmamıştı. Güler’in sezonun bitmesini beklediği ve kapsamlı modeli uygulamaya koyacağı söyleniyor.

Orduspor’un eski kulüp başkanları Şükrü Bodur ve Ergin Karlıbel ile bu konuda konuştuğu bilinen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in 3.Lig’da azda olsa Play-Off şansı olan Yeni Orduspor ile Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olarak Altınordu Belediyespor ile BAL’a çıkma maçına çıkacak olan Orduspor birleştirip Ordu’yu sportif anlamda ayağa kaldırmak istiyor.

52.yılında Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor ile ilgili en net açıklamayı Şubat ayında oynanan Gölköyspor maçı öncesinde yapan Mehmet Hilmi Güler ‘Orduspor gönlümüzün takımı ve takımıza eski gücünü kazandırmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili projelerimiz var. Ordu’da hem profesyonel takımımıza hem de amatör sporcularımıza çok büyük katkılarda bulunmak istiyoruz. Ordu’nun hak ettiği yere biran önce gelmesi lazım. Bunun için çok kapsamlı bir proje hazırladık. Bu projeler sonucunda Ordu adından çok güzel bir şekilde bahsettirecek. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Orduspor için kapsamlı bir model düşünüyoruz. Orduspor’u uygulayacağımız güzel modellerle iyi bir hale getireceğiz. Belki de Orduspor eski günlerini daha da aşacak’ açıklamalarını yapmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!