- Mayıs 18, 2024
- No Comment
- 225
”Markus Gisdol’dan Daha İyi Bir Hoca Getireceğim”
Matematiksel olan Trendyol Süper Lig’de kalmayı başaran Yılport Samsunspor’da Kulüp Başkanı Yüksel Robert Yıldırım, yaptığı açıklamada teknik direktör konusuna açıklık…
![”Markus Gisdol’dan Daha İyi Bir Hoca Getireceğim”](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/05/robert-yildirim.jpg)
Matematiksel olan Trendyol Süper Lig’de kalmayı başaran Yılport Samsunspor’da Kulüp Başkanı Yüksel Robert Yıldırım, yaptığı açıklamada teknik direktör konusuna açıklık getirirken ”Bizim önceliğimiz Markus Gisdol ama o olmazsa taraftar üzülmesin bana güvensin. Markus Gisdol’dan daha iyi bir hoca getireceğim.” dedi.
Trendyol Süper Lig’de son olarak Corendon Alanyaspor ile 1-1 berabere kalarak 11 yıl sonra yükseldiği Süper Ligde bu sezon matematiksel olarak son hafta öncesinde kalmayı başaran Yılport Samsunspor’da lig bitmeden gündem Alman teknik direktör Markus Gisdol oldu. Takıma oynattığı oyun ve taraftarlarla bütünlüğü oldukça konuşulan Markus Gisdol’un takımda kalıp kalmayacağı merak edilirken, Kulüp Başkanı Yüksel Robert Yıldırım Kanal S’ye özel açıklamalarda bulundu.
Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Robert Yıldırım, Markus Gisdol ile görüşeceklerini ancak alternatif teknik direktörlerle de görüşeceklerini söylerken ”İlk tercihimiz hocamız olacak ama anlaşamayabiliriz. Şartları ne olacak bilemiyoruz. Markus Gisdol’dan daha iyi bir hoca getireceğim. Listedeki hocalar benim ve taraftarın istediği türde isimler. Kesinlikle önde basmak ve saha presi bizim olmazsa olmazımız olacak. Oyunu geriden kuran hoca, uzun top atıpta topu karşı tarafa veren hoca değil. İki tane hocamız var bunlar yüzde 53 ile 58 arası topa oynayan, gençlere önem veren, tempolu oynatan. Bir tanesini çok istiyorum. Şu an kendisi çalışıyor. Bizim önceliğimiz Markus Gisdol ama o olmazsa taraftar üzülmesin bana güvensin.” dedi.
Alman teknik direktör Markus Gisdol, bu sezon ilk kez görev yaptığı Türkiye’de Yılport Samsunspor takımında şu ana kadar çıktığı 32 maçta 13 beraberlik 9 beraberlik ve 10 mağlubiyet aldı.
SAMET KARADAĞ