• Ekim 10, 2023
  • No Comment
  • 138

”Mehmet Aurelio Yaptık, Samet Boey Yapabiliriz”

YouTube üzerinden yayın yapan Sky Spor’da açıklamalarda bulunan eski Milli forvet Ümit Karan, Galatasaray’ın Fransız sağ bek oyuncusu Sacha Boey’in…

 ”Mehmet Aurelio Yaptık, Samet Boey Yapabiliriz”

YouTube üzerinden yayın yapan Sky Spor’da açıklamalarda bulunan eski Milli forvet Ümit Karan, Galatasaray’ın Fransız sağ bek oyuncusu Sacha Boey’in adının Samet yapılarak Milli Takıma alınması gerektiğini söyledi.

SkySpor’da Hakan Gündoğar ve Batuhan Karadeniz ile birlikte program yapan Ümit Karan, Fransa Milli Takımı’na alınmayan Sacha Boey’in Türkiye A Milli Takımı’na alınması gerektiğini söylerken daha önce Brezilyalı futbolcu Marco Aurelio’nun Mehmet Aurelio ismiyle Türkiye Milli Takımı forması giydiğini ve Sacha Boey’in de Samet Boey olabileceğini söyledi

Ümit Karan, SkySkor’daki programda yaptığı açıklada: “Sacha Boey’i Fransa Milli Takımı’na çağırmıyorlar. Biz de Mehmet Aurelio’yu yaptığımız gibi Samet Boey yapıp A Milli Takımımıza alalım diyorum.” Galatasaray’a 2021-2022 yılında transfer olan ve özellikle geçen sezon Galatasaray’ın yaşadığı şampiyonlukta gösterdiği performans ile dikkat çeken 2000 doğumlu Sacha Boey, Fransa Milli Takımı için beklediği daveti hala alamadı.

Türk Futbolu’nda attığı estetik goller ile akıllarda kalan ve yorumculuk yapan Adanalı Ümit Karan, doğum günü olan 1 Ekim’de Mersin Tarsus’da oynanan Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü ile Orduspor 1967 A.Ş. maçını tribünden takip etmişti.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir