• Haziran 8, 2023
  • No Comment
  • 14

Mehmet Demirkol: ”Bizde Her Şehre Aynı Stadyumdan Bir Tane..”

Youtube’da yer alan Socrates Dergi kanalında yayınlanan ‘Oyna Devam’ programında haftanın değerlendirmesini yapan Mehmet Demirkol, yurtdışındaki stadyumlar ve Türkiye içinde…

 Mehmet Demirkol: ”Bizde Her Şehre Aynı Stadyumdan Bir Tane..”

Youtube’da yer alan Socrates Dergi kanalında yayınlanan ‘Oyna Devam’ programında haftanın değerlendirmesini yapan Mehmet Demirkol, yurtdışındaki stadyumlar ve Türkiye içinde yeni yapılan stadyumlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Socrates Dergi’de Kaan Kural ile birlikte ‘Oyna Devam’ programı yapan yorumcu Mehmet Demirkol, haftanın değerlendirmesini yaptı. İngiltere’de yayın gelirleri konusunda açıklamalar yaparken Fulham’ın kazandığı paralara rağmen stadyumunda değişiklik yapmadıklarını söyledi.

Mehmet Demirkol, Türkiye’deki yeni stadyumların hep aynı mimaride olduğunu söylerken yurtdışında bu anlamda kültürel değer satıldığını belirtti. Demirkol: ”Fulham’ın stadyumu var. Yani o stadyumda, biz mesala o stadyumda oynamaya devam eder miyiz ? Kulübeden bozma, cottage. Kültüren olarak adam onu koyuyor oraya, stadyumu yenileyen de var mesela sığmayan da var ama bir takım kültürel öğeleri satıyorlar. Bizde her şehre aynı stadyumdan bir tane, anyı müteahhit, aynı mimar. Kamerayı koyduğun yerden sahanın köşesi gözükmüyor orada bir demir var.” dedi.

Craven Cottage İngiliz takımlarından Premier League’de oynayan Fulham’ın stadyumu 1896 yılında açıldı. 2004 yılında büyük bir tadilata girip, kapasitesi 22.000’den 25.700’e çıkarılmıştır. Türkiye’de ise birçok Anadolu takımlarının stadyumları yıkılarak yeni stadyumlar yapıldı. Ordu’da da yıllardır birçok kültüre ev sahipliği yapan 19 Eylül Stadyumu şu sıralar yıkılıyor.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir