Metin Diyadin Yıllar Sonra Ordu ve Orduspor’u Anlattı !

Orduspor’un 26 yıl sonra Süper Lig’e çıktığı sezon teknik direktörlüğünü yapan Metin Diyadin, YouTube’da katıldığı bir programda yıllar sonra o dönemi anlattı.

YouTube’da Bilgihan Uçak ile uzun soluklu bir konuşma gerçekleştiren Türk futbolunun tecrübeli teknik direktör Metin Diyadin, Ordu ve Orduspor hakkında da konuştu. Birçok takımı olduğu gibi Orduspor’un da Süper Lig’e çıkmasında büyük katkısı olan Diyadin, dönemin Başkanı Nedim Türkmen’i de eleştiri bombardımanına tuttu.

Son olarak Ankaragücü’nde çalışan Metin Diyadin: “Ordu’da biz şampiyon olduk ve Ordu çok güzel bir şehir. Karadenizdeki şehirlerin sosyal olarak en güzeli diyebilirim. Memleketim Trabzon olmasına rağmen. Rize’de dörtte hava kararır Trabzon’da altıda Ordu’da sekizde hava kararır yani sosyal hayat olarak. Ordu sevimli bir şehir sahiliyle güzel.” dedi.

Sosyal yaşantının ardından işin sportif boyutunu anlatmaya başlayan Metin Diyadin: “Ordu’da şampiyon olduk falan. Benden sonra Hector Cuper geldi. Yani üzüntü verici olan şu emin ol yoksa bir yerde çalışıyorsunuz ve bir dönem sonra ayrılıyorsunuz devamlı çalışacaksınız diye bir şey yok. 26 yıl sonra Süper lige çıkmak bize nasip oldu. Ondan sonra bir senede kulüp yok oldu.Yeni çıktığımızda 10 maçta 1 mağlubiyet aldık ve o da İstanbul’da Fenerbahçe’ye. Ne istersin benden başka şimdi sana soruyorum sen başkan olsan benden başka ne istersin” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam halen televizyon kanallarında ekonomi hakkında konuşan dönemin başkanı Nedim Türkmen hakkında ise : “O zaman başkan Nedim Türkmen’di. Şimdi bakıyorum televizyonda ekonomi dersi veriyor. Bunu şahsi olarak algılamasın kimseyi hedef göstermiyorum. Bu kadar ders verirken bir kulüp Süper lige çıkıyor bir yil kalıyor öyle bir borçlanıyor ki 3 lig aşağı düşüyor. Ben antrenörüm gönderdin gittim ben. Aldın yanına birilerini bağırttın gönderdin beni,sonra sen egonu tatmin edeceksin alacaksın yanına birilerini alıyorsun istediğin gibi yapıyorsun transferi oydu buydu bir sene sonra küme düşüyorsun. Dünyanın borcu, sonra borçlar ödenemiyor bir alt lige sonra bir alt lige. Sonra geliyor birileri borçları kapat hem de takımı üstlere çıkarmak için maddi manevi özveri ile yukarılara çıkarmaya çalışıyor. Kim hesap verdi hiç kimse. Nerde bu şehir yok.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!