Muhammed Akdeniz’den Yetkililere Sitem !

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’n yeni ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde yeni transfer Muhammed Akdeniz’den Amatör Ligler yetkililerine sitem dolu sözler.

Geçtiğimiz sezonu Manavgat Belediyespor’da geçiren ve kariyerinde bir dönem Ünye 1957 Spor forması giyen Bölgesel Amatör Lig’in tecrübeli ismi Muhammed Akdeniz, yeni sezonda Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile anlaşmaya vardı. 29 yaşındaki defansif orta saha oyuncusu, sezonun başlamaması ve herhangi net bilgi verilmemesine çok sert tepki gösterdi.

Birçok amatör futbolcu gibi tepkisini sert şekilde dile getiren Muhammed Akdeniz: ”Eğer bir makamda oturuyorsanız, o koltuğun hakkını vereceksiniz. Yoksa o koltuğun hakkını verenlere bırakacaksınız. Bu iki seçenektede hak, hukuk ve adaleti içinde barındırıyor. Aylardır Türkiye’de spor camiasını geçtik, sporla alakası olmayan insanlar bile Amatör Futbol Camiasinın mağduriyetinden haberdar. Hepimizin beklentisi belli, duamız belli, duyan belli ama sorun ne neden bu sorumluluğu alması gerekenler almıyor. Neden bu kadar kaosa krize engel olmuyorlar.” dedi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle neredeyse bir yıldır evlerine ekmek götüremeyen birçok futbolcu olduğunu ve büyük sıkıntılar içerisinde olduklarını söyleyen Muhammed Akdeniz: ”Herkes herşeyin farkında aslında çıkın delikanlı gibi ‘ya oynatmıyoruz ya da oynatıyoruz deyin’. Aylardır 10 binlerce kardeşimizi, binlerce hocamızı, yüzlerce kulübümüzü ve başkanlarımızı ve en önemlisi Türkiye geneli milyonlarca taraftarlarımızı idare etmekten, sizleri arayıp sormaktan, bize bilim kurulu sağlık kurulu demenizden bizimde elimizde değil demenizden bıktık. Kısaca sizin yürekli olup sizin cevap veremediğiniz sorumluluk alamadığımız herşeye karşı umutlanıp utanmaktan bıktık usandık. Yetti artık.” ifadelerini kullandı.

Bölgesel Amatör Lig’de 152 maça çıkan tecrübeli futbolcu son olarak ise: ”Sizin yüzünüzden askerliğini yakanlar, evliliğini bitirenler, ailesi dağılanlar, evinden kaçanlar, bankalara borçlanıp ödeyemenler, kirasını ödeyemeyenler, düğünlerini erteleyenler ve en kötüsü psikolojik sıkıntılar yüzünden kötü yola düşenler. İşte bu yazdıklarım ve yazmaya utandığım bir sürü sebebin nedeni sizlersiniz. Asıl konuşması gerekenler sustukça bütün vebali günahı üzerinizdedir bilesiniz.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

1 thought on “Muhammed Akdeniz’den Yetkililere Sitem !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!