Ordu Yerel Basketbol’da 2021-2022 sezonu Ocak ayının ilk haftasında start alırken, ligin iddialı takımlarından Ulubey Ohtamış Erkek Basketbol Takımı ilk 5 haftada oynadığı maçların tamamını kazanarak şampiyonluğa oldu.

Ordu Gençlikspor, Ulubey Ohtamış Spor Kulübü, Ünye AKİS-DER Spor Kulübü ve Ünye Meçhul Asker Kulübü arasında gerçekleşen Ordu Yerel Basketbol Erkekler Basketbol Ligi’nde şampiyonluk belli oldu. Ordu’da Basketbol heyecanında mutlu sona ulaşan takım ise henüz 2021 senesinde kurulan ve ilk turnuvasına katılan Ulubey Ohtamış Spor Kulübü oldu.

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde yükselmek için iddialı transferler yapan ve kurumsal bir kimlikle lige giriş yapan Ulubey Ohtamış Erkek Basketbol Takımı ilk dört maçında sırasıyla Ordu Gençlik Spor Basketbol Takımını 97-61, Ünye Akisder’i 40-101, Ünye Meçhul Asker’i 57-101 ve Ordu Gençlik Spor’u 43-85 yenmişti.

Ligin 5.haftasında Ordu Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Ünye Meçhul Asker Spor ile karşılaşan Ulubey Ohtamış Spor Kulübü, rakibini raha bir oyunla 93-61 ederek son maç öncesinde şampiyonluğunu ilan etti. Ulubey Ohtamış Spor Kulübü, önümüzdeki sezon Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde mücadele edecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!