TFF 3.Lig’de mücadele eden ve 2.5 sezondur kullandığı Yeni Orduspor olan adını 52 Orduspor Futbol Kulübü yapması beklenen Ordu temsilcisine, TFF tarafından henüz olumlu cevap gelmedi.

2019 yılında adını içinde ‘Orduspor’ ibaresi yer alan isim değişikliği moda olurken, Yeni Orduspor Kulübü de ‘Orduspor’ ibaresi yer almasına rağmen isim değişikliğine gitmek istedi. Şükrü Bodur başkanlığında artık yoluna 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak devam etmek isteyen Mor-Beyazlı kulübü henüz bir geri dönüş olmadı.

İlk olarak 30 Kasım’da yapılması planlanan ancak Şükrü Bodur’un adaylıktan geri çekildiği için ertelenen kongreden bir hafta önce 23 Kasım’da ortaya çıkan ’52 Orduspor Kulübü’ projesi, 22 Aralık’ta yapılan kongrede kulüp tarafından resmiyete kavuşturulmuştu. Kulübün ismi ’52 Orduspor Futbol Kulübü’ ve renkleri ‘Mor-Beyaz’ olarak değiştirilirken, logo konusu ise veto yemiş ve kongrede gösterilen logolar beğenilmemişti.

Kongrenin ardından yeni logo çalışmaları yapacaklarını ve kısa sürede açıklayacaklarını belirten Şükrü Bodur’un yeni logoları açıklamaması dikkat çekerken, son olarak ortak karar aldıkları logolar ise sosyal medyada düşmüştü.

3.Lig’de mücadele eden Ordu temsilcisinde tüm bu gelişmeler yaşanırken, Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde ise halen Yeni Orduspor’un ismi ve logosu yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!