Mart 20, 2023

‘Nilay Aydoğan’ın İsmi Basketbol Ligi’ne Verildi !

6 Şubat’ta yaşanan ve üzerinden haftalar geçmesine rağmen artçı depremlerin devam ettiği Türkiye’de üzücü haberler gelmeye devam ederken, Milli basketbolcu Nilay Aydoğan ve babaannesi Hacer Aydoğan’ın deprem felaketinde hayatını kaybettikleri açıklanmıştı. ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde kalan haftaların ‘2022-2023 Nilay Aydoğan Sezonu’ olduğu açıklandı.

Ülkemizi yasa boğan deprem felakatinin üzerinden saatler geçmesine yaraları sarma çalışmaları devam ederken, Türkiye Basketbol Federasyonu yaptığı yönetim kurulu toplantısından önemli bir kararla çıktı. Yaşanan depremde hayatını kaybeden Kadın A Milli Takım Basketbol oyuncusu Nilay Aydoğan’ın ismi sezonun geri kalanı için Kadınlar Ligi’ne verildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu almış olduğu karar sonrasında yapılan açıklamada: “Yönetim kurulunun almış olduğu karar neticesinde, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde kalan haftaların ‘2022-2023 Nilay Aydoğan Sezonu’ olarak oynatılması kararlaştırıldı. Bu vesileyle Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bir kez daha güler yüzü, mücadelesi ve duruşuyla bütün herkesin takdirini kazanan Nilay Aydoğan’a Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.” açıklaması yapıldı.

İstanbul Üniversitesi altyapısında basketbola başlayan Nilay Aydoğan, kariyerinin henüz başlarında Orduspor Kadın Basketbol Takımı forması giyerken son olarak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü’nde forma giyiyordu. 1992 doğumlu Aydoğan, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda da şans bulmuştu.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!