• Nisan 5, 2023
  • No Comment
  • 18

Okul Sporları Basketbol Şampiyonları Belli Oldu !

2023 yılı faaliyet takvimi içerisinde yer alan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Okul Sporları Basketbol İl Birinciliği’nde…

 Okul Sporları Basketbol Şampiyonları Belli Oldu !

2023 yılı faaliyet takvimi içerisinde yer alan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Okul Sporları Basketbol İl Birinciliği’nde dereceye giren takımlar belli oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Okul Sporları faaliyetleri içerisinde yer alan ve Ordu’da birçok okulun yer aldığı Okul Sporları Basketbol Kız-Erkek İl Birinciliği maçları geride kaldı. Altınordu İlçesi’nde Ordu 19 Eylül Stadyumu yanında yer alan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçlar sonrasında ise dereceye giren takımlar belli oldu.

Okul Sporları Basketbol İl Birinciliği Kızlar mücadelesinde final karşılaşması Altınordu Bahçeşehir Koleji–Ünye Atatürk Ortaokulu arasında oynandı. 31-26’lık skorla Altınordu Bahçeşehir Koleji şampiyonluğu elde etti. Ünye Atatürk Ortaokul ise ikinci oldu.

Okul Sporları Basketbol İl Birinciliği Erkekler mücadelesinde ise final karşılaşması Altınordu Bahçeşehir Koleji–Ünye Uğur Ortaokulu arasında oynandı. 65-23’lük skorla Altınordu Bahçeşehir Koleji altın madalyanın sahibi olurken Ünye Uğur Ortaokulu ise ikinci oldu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir