Mayıs 31, 2023

Öner Piroğlu Unutulmadı !

Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli kapsamında 19 Eylül Stadyumu’nda yeniden çimlere basan Orduspor eski oyuncuları, rekorları alt üst eden kaleci Öner Piroğlu’nu da unutmadı.

19 Eylül Stadyumu’nda yaşanan tarihi anlardan birisinde, geçmiş yıllarda Orduspor forması giymiş, hizmet etmiş ve adını unutulmazlara yazdırmış isimler sahaya çıktı. Yıllar sonra Orduspor forması ile yeniden 19 Eylül Stadyumu’nda top oynayan isimler güzel görüntüler ortaya çıkardı.

Maç öncesi plaket töreni ve maç sonunda bu özel anı ölümsüzleştiren birçok kişi ölürken, Orduspor’un eski futbolcuları üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu formayı hatıra olarak saklayacak.

Geçirdiği kalp krizi sonrasında 2014 yolunda vefat eden Orduspor’un efsane kalecisi Öner Piroğlu bu maçta da unutulmadı. Eski takım arkadaşları, üzerinde Öner Piroğlu’nu adının yazdığı 52 numaralı formayı sahaya getirdi ve tribünlere gösterdi.

Orduspor tarihinde Orduspor formasını uzun süre giyen kaleci olarak rekor kıran Öner Piroğlu, Ünlü İtalyan kaleci Dino Zoof´un gol yememe rekorunu elinden alan ve 1088 dakika gol yemeyerek Orduspor tarihine adını yazdırmış bir kaleci olarak kayıtlara geçmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!