- Nisan 9, 2024
- No Comment
- 162
Ordu 2.Amatör Lig’de 5.Hafta Geride Kaldı
Ordu 1.Amatör Lig’de 7 Nisan Pazar günü 5.hafta karşılaşmaları oynanırken, oynanan 6 müsabakada 27 gol atıldı ve özellikle Ünye Futbol…
![Ordu 2.Amatör Lig’de 5.Hafta Geride Kaldı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/03/Amator-2.jpg)
Ordu 1.Amatör Lig’de 7 Nisan Pazar günü 5.hafta karşılaşmaları oynanırken, oynanan 6 müsabakada 27 gol atıldı ve özellikle Ünye Futbol Kulübü ile İlküvezspor arasında 7-2 sonuçlanan müsabaka haftanın en çok gol atılan maçı oldu.
2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig’de 5.hafta maçları oynandı. Geçen sezon sadece 7 takımın yer aldığı Ordu 2.Amatör Lig’de bu sezon 15 takım katılım sağlarken Kabataş Gençlikspor henüz sahaya çıkmadan ligden çekilmişti. Hem A Grubu’nda hem de B Grubu’nda 7’şer takımla devam eden Ordu 2.Amatör Lig’de bu hafta oynanan maçlar nefesleri kesti. İki karşılaşma 5-0’lık skorlarla sonuçlanırken, A Grubu’nda zirveyi yakından ilgilendiren Akyazı Futbol Kulübü ile Gürgentepespor arasında 1-1 biten maç haftanın tek beraberlikle sonuçlanan maçı oldu.
Ordu 2.Amatör Lig’de Fevzi Çakmak Gençlerbirliği, Oney 52 Spor karşısında 2-1 kazanarak haftanın sürprizine imza atarken bu galibiyet ayrıca B Grubu’nda lideri de değiştirdi. İşte Ordu 1.Amatör Lig’de 5.Hafta sonuçları ve ardından oluşan puan durumu
Fidangörspor 3-0 İdmanyurduspor
Akyazı FK 1-1 Gürgentepespor
A.A. Boztepespor 5-0 İstanbul Boğazspor
Ünye FK 7-2 İlküvezspor
Fevzi Çakmak Gençlerbirliği 2-1 Oney 52 Spor
Fatsaspor 0-5 Dolunayspor
A GRUBU PUAN DURUMU
1. AKYAZI FUTBOL KULÜBÜ – 11 PUAN
2. GÜRGENTEPESPOR – 10 PUAN
3. FİDANGÖRSPOR – 7 PUAN
4. ADEM AKSOY BOZTEPESPOR – 6 PUAN
5. İDMANYURDUSPOR – 4 PUAN
6. İSTANBUL BOĞAZSPOR -1 PUAN
7. YASONSPOR – 1 PUAN
B GRUBU PUAN DURUMU
1. ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ – 12 PUAN
2. ONEY 52 SPOR – 12 PUAN
3. FATSASPOR – 9 PUAN
4. İLKÜVEZSPOR – 9 PUAN
5. FEVZİ ÇAKMAK GENÇLERBİRLİĞİ – 8 PUAN
6. DOLUNAYSPOR – 4 PUAN
7. ÇAYBAŞI BELEDİYESPOR – 3 PUAN
8. KABATAŞ GENÇLİKSPOR –
SAMET KARADAĞ