Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda Sular Durulmuyor !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda ertelenen seçimlerin ardından başkan Mustafa Kılıç’ın istifa etmesiyle başkanlığa aday olan ve göreve getirilen Genel Sekreter Metin Kır hakkında alınan karar tartışları daha da alevlendirdi.

2020 Temmuz ayında yapılması planlanan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimlerinde görevi bırakması beklenen başkan Mustafa Kılıç’ın yerine aday olarak Genel Sekreter Metin Kır ve eski başkanlardan Zafer Öztürk adaylığını koymuştu. Kır ve Öztürk, Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen seçimlerde vaatlerini Ordu spor camiası ile paylaşırken, kongre sürecini beklemeye başlamıştı.

Mustafa Kılıç’ın ASKF başkanlığı görevini bırakmasının ardından yönetim kurulu tarafından bu göreve getirilen başkan adaylarından Metin Kır, 2021 Şubat ayında yapılması muhtemel olan Ordu ASKF seçimlerine kadar geçici olarak başkanlık görevini yürütecek. Yapılması planlanan kongre öncesinde başkan Mustafa Kılıç’ın Metin Kır’ı destekleyeceğini belirtmesinin ardından yapılan bu atamaya Zafer Öztürk’ten tepki gecikmedi.

NE DEMİŞLERDİ ?

Başkanlığa getirilen eski hakem ve Ordu ASKF Genel Sekreteri Metin Kır, “Daha önce aday olmayacağını açıklayan ASKF Başkanımız Sayın Mustafa Kılıç, pandemi nedeniyle olağan genel kurul üst üste ertelenince, sağlık problemleri sebebiyle istifa etmiştir. Bu nedenle yönetim kurulumuz toplanarak almış olduğu karar ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlığına getirilmiş bulunmaktayım. Şahsıma gösterdikleri teveccühlerinden dolayı tüm yönetim kuruluna teşekkür ederim” demişti. ASKF Başkan adayı Zafer Öztürk ise mevcut Başkan Mustafa Kılıç’ın istifa edip, diğer adayın başkan olmasının etik olmadığını belirterek; “ASKF seçimleri varken, mevcut 2 aday da varken, mevcut başkan ölü sezonda istifa edip başkan atanmış. Seçim bitmiş gibi algı oluşturulması spor camiasına haksızlıktır. Başkanlar seçimle gelir atama ile değil” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!