Ordu Amatörü’ne Yeni Kulüp !

2020-2021 sezonu Covid-19 pandemisinden dolayı başlamayan birçok alt lig gibi Ordu Yerel Amatör Ligi’de başlamayı beklerken, yeni sezonda Yeşilordu Futbol Kulübü’de katılım yapacak.

Ordu Futbolu’nda yeni bir kulüp daha geliyor. Ordu Amatörü’ne yeni sezonda giriş yapması için önce kongre yapacak olan Yeşilordu Futbol Kulübü, ardından ise resmen Ordu Futbolu’nda mücadele edecek. 21 Aralık 2020’da adımlarını resmen atan Yeşilordu Futbol Kulübü, pandemiden dolayı kongreyi Mart ayında yapacak.

Daha önce Bilecik’te yaşayan ve Bilecik Amatör Ligi’nde arkadaşları ile birlikte Bilecik Tunaspor’u kuran Yahya Evli, işlerinden dolayı tayini Ordu’ya çıkmasının ardından kısa zamanda futbola burada da giriş yaptı. Yahya Evli Yeşilordu Futbol Kulübü’nün tohumlarını Aralık ayında atarken, kongrenin ardından Ordu Futbolu’nda mücadele etmek için evraklarını kısa zamanda vereceği öğrenildi.

Kulübün ilk başkanı olması beklenen Yahya Evli, Spor52.com’a yaptığı özel açıklamada: ”Daha önce Bilecik’te yaşıyordum ve Eylül ayında Ordu’ya geldim. Artık memleketimde olacağım için arkadaşlarım ‘Bilecek’te kulüp kurdun, burada neden kurmuyorsun’ dediler. Ben de beni destekleyen arkadaşlarımla birlikte Yeşilordu Futbol Kulübü’nü kurdum. Şu an Covid-19 pandemisinden dolayı kongre yapamadık ama Mart ayında bunu yapacağız” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!