Ordu Büyükşehir Belediyespor İkinci Etaba Çıkacak Mı ?

2020-2021 sezonunda farklı statü ile başlatılan Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nin ilk etabında Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok oyuncusundan yoksun olan Ordu Büyükşehir Belediyespor’un, ikinci etapta ne yapacağı merak ediliyor.

Ordu’yu Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, ikinci etap maçlarını düşünüyor.

Sezonun ilk etabında Bursa ve Yalova’da oynanacak maçlarda sadece 1 galibiyet alabilen Engelsizler Ordusu, üç karşılaşmadan ise mağlup ayrılmıştı. Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi ilk etabı müsabakaları için Yalova’ya gitmeden önce Başantrenör Tayfun Tokat’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı Ordu Büyükşehir Belediyespor’da oyuncuların da bir çoğunun testinin de pozitif olduğundan dolayı maçlarda çıkamamıştı.

Oynanan maçlar öncesinde takımla uzun süren antrenmanlar yapan Tayfun Tokat’ın maçlarda takımın başında yer alamamasında dolayı takım yardımcı antrenör Tufan Aktürk’e emanet edildi. Aktürk’ün Covid-19 testi ise maçlarında ardından pozitif çıktı.

1-5 Mayıs tarihleri arasında oynanması beklenen Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nin, tam kapanma kararının ardından ertelenmesi de gündemde.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!