2020-2021 sezonu için uzun süredir hazırlıklarını yapan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, 8-12 Nisan tarihleri arasında Yalova’da parkeye çıkacak.

Covid-19 pandemi süreci sebebiyle bu sezon statüsü değiştirilen Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde ilk etap maçları başlıyor. Ordu’yu tüm spor organizasyonları içerisinde Süper Lig’de temsil eden Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı ise 1.Etap maçlarını Yalova’da oynayacak.

Sezon öncesinde sürpriz bir karar ile takımı uzun yıllar çalıştıran ve Süper Lig’e taşıyarak başarılı işlere imza atan Cem Aslan’ın görevine son verilirken, takımın başına ise Tayfun Tokat getirilmişti. Bu sezon Tayfun Tokat gözetiminde Süper Lig performansı merak edilen Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı kadrosunda ise Adem Kurucu, Ferda Sekmen, İmdat Yalçın, Hasan Kodal, Anıl Temiz, Efe Demirsan, Süleyman Kızılkaya, Abdülkerim Gökpur, Ertan Korkmaz, İlbey Tuna, Fırat Efe Önder, İsmail Öncü ve Oral Arda Tiryaki yer alıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takım’nın Yalova’da yapacağı ligin 1.Etap maçlarının fikstürü ise belirlendi. Engelsizler Ordusu 5 maçlım periyotta sırasıyla TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler, Gazişehir Gaziantepspor, KKTC TS. Basketbol, Ceylan Pınar Belediyespor ve Galatasaray ile karşılaşacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!