• Şubat 9, 2022
  • No Comment
  • 81

Ordu Büyükşehir Belediyespor’a Madalya Yağdı !

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in spora ve sorucuya verdiği destek sonrası farklı spor branşlarından madalyalar gelmeye devam…

 Ordu Büyükşehir Belediyespor’a Madalya Yağdı !

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in spora ve sorucuya verdiği destek sonrası farklı spor branşlarından madalyalar gelmeye devam ediyor.

Sporu ve sporcuları destekleyen projelerini bir bir hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi elde ettiği başarılarla bu yatırımları taçlandırmaya devam ediyor. Katıldığı her organizasyonda önemli başarı elde eden Büyükşehir sporcuları altın, gümüş ve bronz madalyaları tek tek şehre getiriyor.

BEDENSEL ENGELLİ EDA KAYA’DAN YÜZME DE 5 ALTIN MADALYA

2022 Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Seçme Yarışmasında Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Eda Kaya, 5 ayrı stilde katıldığı yarışlarda 5 altın madalya kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2022 yılı faaliyet programında yer alan 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Seçme Yarışması 4-6 Şubat 2022 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirildi. Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım Seçme yarışmalarında Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Eda Kaya, 400 metre serbest ve 100 metre serbest stil yarışlarında 2 altın madalya, S7 Grubunda 50 metre serbest ve 100 metre sırtüstü stil ile S6 Grubunda 100 metre kurbağalama stil yarışlarında 3 altın madalya kazandı. Toplamda 5 altın madalya kazanan Eda Kaya, Türkiye Bedensel Engelli Yüzme milli takım kampına aday sporcu olmaya hak kazandı.

JUDO’DA 1 GÜMÜŞ 1 BRONZ MADALYA

Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcuları 4-6 Şubat tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonasında 2 Türkiye derecesi elde etti.

Sakarya’da düzenlenen turnuvada 405 kadın 501 erkek toplam 906 judoka mücadele etti. Düzenlenen turnuvaya katılan Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Gülsüm Ağaç 70 kg’da Türkiye 2’incisi olurken Deniz Yeşilyurt ise Türkiye 3’üncüsü oldu.

Related post

Ordu Yat ve Deniz Sporları Kulübü’ne Yer Tahsisi Yapıldı

Ordu Yat ve Deniz Sporları Kulübü’ne Yer Tahsisi Yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası arasında Sosyal Tesis Protokolü imzalandı. Yapılan anlaşma ile OTSO tarafından kurulan Ordu…
”Ordu, Off-Road İle Bütünleşti”

”Ordu, Off-Road İle Bütünleşti”

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Otomobil Federasyonu iş birliğinde 16. Karadeniz Off Road Kupası 5. Final Yarışları Ordu’da düzenlendi. Altınordu ilçesi…
Ordu’da Hafta Sonunda Off-Road Keyfi Yaşanacak

Ordu’da Hafta Sonunda Off-Road Keyfi Yaşanacak

Ordu 2.Geleneksel Ödüllü Off-Road Festivali için Off-Road araçları Ordu Büyükşehir Belediye Binası önüne gelirken, Cumartesi günü düzenlenecek olan şehir korteji ve…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir