• Şubat 12, 2024
  • No Comment
  • 122

Ordu Cumhuriyet Lisesi, Türkiye Şampiyonası’nda Yarı Finale Yükseldi

Ordu’da son yıllarda Okul Sporları Futbol Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar alan Ordu Cumhuriyet Lisesi, grupta oynadığı maçlarda şampiyonluk sevinci yaşadı ve…

 Ordu Cumhuriyet Lisesi, Türkiye Şampiyonası’nda Yarı Finale Yükseldi

Ordu’da son yıllarda Okul Sporları Futbol Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar alan Ordu Cumhuriyet Lisesi, grupta oynadığı maçlarda şampiyonluk sevinci yaşadı ve Trabzon’da yapılacak olan Yarı Finallere katılmaya hak kazandı.

Ordu’da yapılan Okullar sporları takvimi içerisinde yer alan ve şampiyonluğa ulaşmayı başaran Cumhuriyet Anadolu Lisesi Erkek Futbol Takımı, geçen sezonki yakaladığı başarının üzerine koymaya devam ediyor. Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi geçen sene tarihinde ilk kez bölge şampiyonu olarak bir sonraki şampiyonaya katılmaya hak kazanmış ve Ordu’yu sevince boğmuştu. Ordu Cumhuriyet Lisesi, 2023-2024 Okul Sporları Faaliyet programında futbol müsabakalarında yine başarılar yakaladı.

Ordu’da 9-11 Şubat tarihlerinde yapılan Liseler arası Türkiye Futbol Şampiyonası’nda ev sahibi olan Ordu Cumhuriyet Lisesi grubunda oynadığı ilk maçta Ankara ikincisi Polatlı MTAL’yı 3-1 ve Artvin birincisi Artvin Anadolu Lisesini 6-1 yenerek şampiyon oldu. Aldığı iki galibiyet sonrasında büyük sevinç yaşayan Ordu Cumhuriyet Lisesi, Yarı Finalde mücadele edecek.

Trabzon’da yapılacak olan Türkiye yarı finallerine katılmayı hak eden Cumhuriyet Lisesi, eçen senede Türkiye yarı finallerine kalmayı başarmıştı ve iki sezon üst üste bunu başaran takım oldu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Tarihi Başarı !

Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Tarihi Başarı !

Ordu’da yapılan Okullar sporları takvimi içerisinde yer alan ve şampiyonluğa ulaşmayı başaran Cumhuriyet Anadolu Lisesi Erkek Futbol Takımı, Bayburt’ta tarih yazarak…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir