• Aralık 30, 2021
  • No Comment
  • 144

Ordu Erkek Basketbol Yerel Ligi İçin İlk Toplantı !

Bölgesel Erkekler Basketbol Ligi öncesinde Mahalli Lig olan ve Ordu şampiyonunun belirleneceği Ordu Erkek Basketbol Yerel Ligi’nde yeni sezon öncesinde…

 Ordu Erkek Basketbol Yerel Ligi İçin İlk Toplantı !

Bölgesel Erkekler Basketbol Ligi öncesinde Mahalli Lig olan ve Ordu şampiyonunun belirleneceği Ordu Erkek Basketbol Yerel Ligi’nde yeni sezon öncesinde ilk toplantı yapıldı.

2021-2022 sezonunda Ordu’da basketbol adına beklenen bir lig olan Ordu Yerel Mahalli Ligi’nde heyecan kısa sürede başlayacak. Ordu yerel basketbol liginin başlaması için ise ilk adım atıldı. Yeni sezonda ligde mücadele etmesi beklenen takımların yetkililer Altınordu İlçesi’nde yer alan Ordu Faal Futbol Hakemleri Derneği’nde bir araya geldi.

Ordu Gençlikspor antrenörü Umut Ulutaş, Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Başkanı Abdülaziz Özen ve antrenör Reşit Arif Gürsoy, Ünye AKİS-DER Spor Kulübü antrenörü Serdar Öztürk ve Ünye Meçhul Asker Kulübü antrenör Serdar Abay yeni sezon öncesinde bir araya gelirken toplantıya Ordu Basketbol İl Tertip Komitesi adına Şermin Döner ve Tayfun Tokat katıldı.

Toplantıda yapılan görüşmeler neticesinde dört takımlı iki devreli lig usulü yapılması olarak karar alındı. Maçlar sonrası lig şampiyon olarak tamamlayan takım Ordu ilini Bölgesel Lig’de temsil etme hakkını elde edeceği açıklandı.Ayrıca maçların Ocak ayı başlarında başlayacağı açıklandı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir