Ordu Futbol İl Temsilcisi Osma, TFF Tarafından Görevinden Alındı !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarihinde bir ilk olarak 2017 yılında atama kararı ile Ordu Futbol İl Temsilciği görevine getirilen Ali Osman Osma, TFF Amatör İşler Müdürlüğü resmi yazısıyla görevden alındı.

Ordu Amatörü’nde uzun süre tartışılan bir konu olan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu faaliyetleri sonrasında TFF yapılan şikayetler sonuç alırken, Ordu Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma görevden alındı. TFF Amatör İşler Müdürlüğü aldığı kararla, ‘Ordu İli Amatör Futbol faaliyetlerinin istenmeyen şartlarda ve olumsuz bir ortam içersinde devem etmesine neden olduğunu’ gerekçesiyle görevden aldı.

2017 yılında sürpriz bir kararla atama kararı ile Ordu Futbol İl Temsilci görevine getirilen ve 2021 yılında yapılan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı seçimlerinde Metin Kır’ın seçilmesiyle birlikte görevine devam eden Ali Osman Osma’nın 5 yıllık görevine ise TFF son verdi.

TFF’nin resmi yazısında ”Yürütmekte olduğunuz Ordu Futbol İl Temsilciliği görevinizi yaparken ilinizde bulunan Profesyonel ve Amatör Spor Kulüpleri ile Spor paydaşlarımızla uyumsuz çalışmalarınız, adı geçen kuruluşlarla zaman zaman yaşadığınız olumsuzluklar nedeniyle Ordu İlinde Amatör Futbol faaliyetlerinin istenmeyen şartlarda ve olumsuz bir ortam içerisinde devam etmesine neden olmaktadır. Bu nedenle yürütmekte olduğunuz Ordu Futbol İl Temsilcisliği göreviniz yazımızın tebliğ tarihinden itibaren Federasyonumuz tarafından sonlandırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!