Uzun yıllar Yeni Orduspor’a Belediye’den aktarılan paralarla gündemden düşmeyen ve ikiye bölünen Ordu Futbolu, bu sezon uygulanan sistem ile ise paramparça olma yolunda ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mehmet Hilmi Güler’in gelmesinden birkaç ay sonra Yeni Orduspor’a maddi ve manevi destek verilmeyeceğinin açıklanması ile Ordu Futbolu’nda bir şeylerin değişeceği düşünülmüştü. Ancak Güler’in tüm kaynakları ismi değiştirilen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne aktarması, ortamı daha fazla germeye başladı.

Ünye Gençlerbirliği’nin siyasi oyunlarla Ünye Şehir Stadyumu’nda oynanacağı açıklanan maçta yaptığı protestonun ardından, geçen sezon 2.Amatör Lig’de mücadele eden ve kadrosununda şu an Orduspor 1967 F.İ.S.K. tribünlerinde yer alan birçok isim barındıran Rüsumat-4 Gençlikspor teknik direktörünün söylemleri konuşulmaya başlandı.

Dün oldukça konuşulan ve konuşulmaya devam edecek iddiaya göre Rüsumat-4 takımının hocası, kendi takımlarına Orduspor 1967 F.İ.S.K. maçlarına gidecek olan kim varsa takımdan kovarım dediği öğrenildi. Aynı ligde mücadele eden Kadın Futbol Takımı’na da bu ihtarın yapılmasının ardından 4-5 kişinin takımdan ayrıldığı konuşuluyor.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!