Mart 29, 2023

Ordu Gençlerbirliği, Türkiye Kupası’nda Son Maçta Puan Aldı ! 31-31

Ordu’da ilk kez düzenlenen Erkekler Hentbol Türkiye Kupası D Grubu’nda ev sahibi olan Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı, kupanın üçüncü maçında Eskişehir Ormanspor ile 31-31 berabere kalarak ilk puanını aldı.

2021-2022 sezonunda Erkekler Hentbol Türkiye Kupası dört ayrı grupla düzenlenirken, D Grubu’nde ise ev sahipliğinin Ordu olduğu karar verilmişti. Ordu’nun ilk kez ev sahipliği yaptı Erkekler Hentbol Türkiye Kupası’nda üçüncü hafta maçları oynanırken, Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı ile Eskişehir Ormanspor Ordu Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda karşılaştı.

Ercan Akman’ın öğrencileri, kupanın son maçında Eskişehir ekibi karşısında dirençli bir oyun ortaya koyarken bir hafta önce Spor Toto SK ile berabere kalan rakibi karşısında parkeden beraberlikle ayrıldı. Ordu Gençlerbirliği ile Eskişehir Ormanspor arasındaki karşılaşma 31-31 sona erdi.

Türkiye Kupası’ndaki ilk maçında Spor Toto Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı, maç 36-25 kaybetmişti. Ordu Gençlerbirliği, Ordu Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’ndan oynanan ikinci maçta Mamak Belediyesi GSK ile karşılaşmış ve bu maçtan da parkeden 40-20 mağlup ayrılmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!