Kadınlar Bölgesel Hentbol Ligi Grup Müsabakaları’nda grubunu 2. sırada bitirerek en iyi 8 takım arasına girmeyi başaran Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı, bu kategoride Türkiye’deki en iyi 8 takım arasına girdi.

Hentbol denildiğinde Ordu’da akla gelen ilk takım olan Ordu Gençlerbirliği’nde, erkek branşından sonra kadın branşı da başarısı ile adından söz ettirmeye başladı.

Erkekler Hentbol 2.Ligi’nde Play-Off’a kalmayı başaramayan Ordu Gençlerbirliği’nde, bu yıl ki başarı kadınlarda geliyor. Kırmızı Siyahlı ekip, kadın branşında 2. Ligin kapısına kadar geldi.

Ordu’da oynayan Kadınlar Bölgesel Hentbol Ligi Grup Müsabakaları Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı, grubunu 2. sırada tamamlayarak en iyi 8 takım arasına kaldı.

Daha önceki yıllarda alt yaş gruplarında mücadele eden Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı’nda Antrenör Ercan Akman, hedeflerinin 2.Lig’de mücadele etmek olduğunu belirtirken, kendi yetiştirdikleri oyuncularla bunu başaracak güçte olduklarını belirtti.

Kadınlar Bölgesel Hentbol Ligi’nde en iyi 8 takımın mücadele edeceği finallerin tarihinin ilerleyen günlerde Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından açıklanacağı belirtildi.

Haber merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!