• Nisan 24, 2019
  • No Comment
  • 97

Ordu Lisesi Şampiyonluk Arıyor

Ordu Liselerarası Kızlar Futsal şampiyonu Ordu Lisesi, Sinop’ta yakaladığı başarıların ardından şimdi de Trabzon’daki Türkiye Liselerarası Kızlar Futsal Şampiyonası Finallerinde…

 Ordu Lisesi Şampiyonluk Arıyor

Ordu Liselerarası Kızlar Futsal şampiyonu Ordu Lisesi, Sinop’ta yakaladığı başarıların ardından şimdi de Trabzon’daki Türkiye Liselerarası Kızlar Futsal Şampiyonası Finallerinde Ordu’yu temsil edecek.

Ordu Lisesi Kız Futsal Takımı, Trabzon’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Liselerarası Kızlar Futsal Şampiyonası Finallerinde şampiyon olmak istiyor.

Önce il şampiyonu oldu

Ordu’da düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Gençler Kız Futsal İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Yapılan müsabakalar sonunda Ordu Lisesi il birinciliğini göğüslemişti.

Sinop’ta rakip tanımadı

Ordu Lisesi Kız Futsal Takımı, 20-24 Mart tarihleri arasında Sinop’ta gerçekleştirilen Liselerarası Gençler Futsal Yarı Final Müsabakalarında rakiplerini mağlup ederek finale kalmayı başarmıştı. Ordu Lisesi, ilk karşılaşmasında İstanbul Sultangazi Metal Lisesi’ni 8-1, ikinci karşılaşmasında Zonguldak Anadolu Lisesi’ni 2-1 mağlup etti. Üçüncü maçında da Trabzon Spor Lisesi’ni 4-0 mağlup eden Ordu Lisesi yarı final birincisi olarak son 8 takım arasına kalmayı başarmıştı.

Ordu Lisesi Kız Futsal takımı, dün Trabzon’da başlayan ve 29 Nisan’a kadar sürecek olan Türkiye Liselerarası Kızlar Futsal Şampiyonası Finallerinde Ordu’yu temsil edecek. Ordu Lisesi’nin muhtemel rakipleri ise; İstanbul, Bursa, Kayseri, Aksaray, Ağrı, İnegöl, Samsun ve Ağrı.

Antrenör ve Ordu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Özcan Türkmen, Türkiye Liselerarası Kızlar Futsal Şampiyonası Finallerine çok iyi hazırlandıklarını belirterek, Ordu’ya en iyi sonuçla dönmeye çalışacaklarını dile getirdi.

Futbolda olduğu kadar futsalda da iddialı olduklarını anımsatan Türkmen, Ordu’ya başarılarla dönmek istediklerini ifade etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Ordu Lisesi Futsal’da Türkiye 5.si !

Ordu Lisesi Futsal’da Türkiye 5.si !

Ordu Lisesi Kız Futsal Takımı, ilk kez katıldığı Okullar Arası Kızlar Futsal Türkiye Şampiyonası’nda gösterdiği üstün mücadeleyle Türkiye 5’ncisi olma başarısı…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir