• Ağustos 14, 2023
  • No Comment
  • 134

Ordu Plaj Ragbi Turnuvası Nefes Kesti

Ordu Gençlik ve Spor Festivali kapsamında sportif faaliyetlerin devam ettiği Ordu’da ilk kez düzenlenen Plaj Ragbi Turnuvası büyük heyecan yarattı.…

 Ordu Plaj Ragbi Turnuvası Nefes Kesti

Ordu Gençlik ve Spor Festivali kapsamında sportif faaliyetlerin devam ettiği Ordu’da ilk kez düzenlenen Plaj Ragbi Turnuvası büyük heyecan yarattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gençlik Spor ve Kültür Festivali kapsamında çeşitli spor turnuvalarının yanı sıra tiyatro gösterileri, konserler, çocuk oyunları ve kültür programları ile Ordulular unutulmaz bir yaz geçiriyor. Özellikle plajda yapılan spor dalları ise sporseverler tarafından oldukça ilgi görüyor. Plaj futbolu, voleybolu, hentbolu, güreşi derken şimdi de Ragbi turnuvası gerçekleştirildi.

Birçok ilden 130 sporcunun katıldığı turnuva Altınordu ilçesi Akyazı sahilinde yapıldı. Erkek ve kadın kategorisinde kum üzerinde yarışan takımlar kıyasıya rekabet etti. Ordu’da ilk defa düzenlenen Ragbi Turnuvası ile Ordu, tarihinde bir ilki yaşadı.

Ordu’da daha önce bazı ragbi spor kulüpleri yer alırken, Plaj Ragbi Turnuvası ilk kez düzenlendi ve turnuva büyük ilgi gördü.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir