Ordu Stadı Ne Zaman Açılacak ?

Ordu Futbolu’nda 2017 yılında litaretüre giren Ordu Stadyumu’nun koltuk montaj işlemleri tamamlanırken, stadyumun ne zaman açılacağı ise henüz açıklanmadı.

Durugöl Mevkii’nde yer alan Orduspor’a ait sözleşmeli tesislerin OHAL kararı ile yıkılmasıyla birlikte aynı bölgeye ilk kazmasının 2017 yılında vurulduğu Ordu Stadyumu açılmayı bekliyor. Zaman zaman dış cephesinde paslanmaların meydana geldiği Ordu Stadyumu’nun açılış tarihinin ise oldukça yakın olduğu öğrenildi.

Yüzde 95’i tamamlayan Ordu Stadyumu’nun kalan işleri için bütçe yetersizliği bilgisi verilmiş ve ihaleye açılmıştı. 12 Ağustos’ta yapılan ihale sonrasında 23.740.000.00 liraya yapılacak ikmal inşaatı sonrasında teslim tarihinin 13 Şubat 2021 olduğu öğrenilirken olası bir ertelemenin ise sürpriz olmaması bekleniyor.

90 bin metre kare bir alan üzerine kurulan Ordu Stadyumu, 20 bin kişi kapasite ile futbolseverlere ev sahipliği yapacak. 12 Derslik Spor Lisesi ve 40 kişilik pansiyonun olacağı Ordu Stadyumu’nu tüm salon sporlarına ev sahipliği yapacak. 25’i loca, 428’i kapalı toplamda 554 araçlık otoparkı olan Stadyum Uefa standartlarına da uygun olacak.

Ordu Stadyumu’nun 13 Şubat’ta açılması halinde ilk maçın Covid-19 pandemisi nedeniyle seyircisiz oynanması bekleniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!